2. Баскетбол
  3. България остава непобедена във Варна

България остава непобедена във Варна

Българският национален отбор за юноши до 18 години остана непобеден на Европейското първенство във Варна и след пети я си мач.

Българският национален отбор за юноши до 18 години остана непобеден на Европейското първенство във Варна и след пети я си мач. Този път възпитаниците на Любомир Минчев се наложиха над Дания с резултат 81:72и така спечелиха  първото място в група Е. На полуфиналите в събота домакините ще се изправят срещу втория в група F – Черна гора, а победителят от този мач ще получи промоция в дивизия А и място във финала. Димитър Димитров определено бе най-силният на терена през тази среща. Той вкара 6/6 от далечно разстояние, завършвайки с дабъл дабъл от 28 точки и 12 борби. Павлин Иванов се включи със 17 точки, а 13 наниза Николай Стоянов.

Още от началото на срещата българските баскетболисти превъзхождаха съперника си и с добра успеваемост в стрелбата успяха да натрупат солидна преднина. Постепенно разликата стана двуцифрена и след 10 минути на терена домакините водеха с 14 точки – 27:13. През втората част датчаните влязоха с ритъма на срещата и бяха равностойни, но разликата се запази.

Второто полувреме започна лошо за българите, които вкараха само 9 точки срещу 20 за скандинавците, а разликата падна до 3 точки. След това обаче нашите успяха да се съвземат и отново натрупаха аванс, който запазиха до края.