Италия надигра световния шампион Испания с 2:1 (видео)

Двата отбора си разделиха по едно полувреме

Голове на Рикардо Монтоливо и Алберто Акуилани позволиха на Италия да нанесе изключително рядка загуба на световния шампион Испания с 2:1 в приятелски мач пред 58 000 зрители в Бари.

Така „адзурите“ донякъде показаха, че футболът им не е толкова изостанал от испанците, които владеят върховете във всички възрасти на играта в последните години, в последните години.

Мачът бе разделен условно на две полувремена, в които някой от отборите имаше надмощие. През първата част италианците свършиха по-добре, работата си, а през втората иберийците.

Мачът започна с ранен гол на Монтоливо. Халфът бе изведен зад защитата на Испания и сам срещу Касия финно прехвърли вратаря. След това пък Касияс спаси отличен удар на Роси.

Все пак в 37-ата минута Испания изравни, след като реферът видя непозволена игра на Киелини в наказателното поле при едно центриране и отсъди дузпа, която Шаби Алонсо отбеляза.

Втората част Испания взе инициативата и започна да демонстрира футбола, на който много се опитват да подражават. След дълго владеене на топката, тя в един момент постоянно се насочваше към нападателите Давид Силва и Давид Вия. Световните шампиони изпуснаха няколко добри положения, основно чрез Йоренте, а в края на мача пък Италия наказа своя опонент.

Алберто Акуилани стреля от границата наказателното поле и след рикошет топката попадна в мрежата зад Касияс.

Италия - Испания 2:1

1:0 Монтоливо 11'
1:1 Алонсо 37' (дузпа)
2:1 Акуилани 84'

Италия: Буфон; Маджио, Ранокиа (Бонучи 77), Киелини, Крисчито, Де Роси (Акуилани 65), Пирло, Тиаго Мота (Маркизио 46); Монтоливо (Ночерино 74); Касано (Балотели 59), Роси (Пацини 59);

Испания: Касияс (Валдес 46); Ираола (Алкантара 46), Пике (Бускет45), Албиол, Арбелоа; Шави Мартинес, Шаби Алонсо, Иниеста (Вия 46); Казорла Мата 79), Торес (Йоренте 14), Силва;

Официално: Българин преподписа с Байерн