Ботев (Пловдив) стартира с победа участието си в "Б" група (снимки)

"Канарчетата" надделяха с 1:0 над Добруджа

Отборът на Ботев (Пловдив) стартира с победа участието си в Източната „Б” група, след като надделя с минималното 1:0 над Добруджа в дербито на първия кръг. Двубоят се игра на стадион „Дружба” в Добрич пред около 1500 зрители.

Мачът беше коректен, без много нарушения и спорни ситуации. „Канарчетата” бяха по-активният тим почти през всичките 90 минути и съвсем закономерно постигнаха победа.
Още в началото на срещата пловдивчани наложиха териториален превес, но през първите 45 минути липсваха по-опасни ситуации пред двете врати. Тодор Тимонов беше сред най-активните в състава на гостите, докато за домакините това беше Лазаров.
Именно пред него беше първата по-сериозна възможност за гол, но той излязъл очи в очи с Амбаруцням пропусна да открие.
След това последваха две доста спорни ситуации, при които голове за Ботев и Добруджа бяха отменени поради засада и нарушение.

До края на първото полувреме нямаше много опасности, като двата състава се надлъгваха предимно в центъра на терена.
През втората част старши треньорите извършиха необходимите смени и това даде резултат. Действията на терена бяха доста по-динамични, като отново гостите от Пловдив създадоха по-опасните положения.
Още от самото начало на втората част „канарчетата” създадоха няколко положения чрез Тимонов и Атанасов, но те не доведоха до гол.
Добруджа се съвзе след 50 минута и на свой ред също погледна пред вратаря Амбарцуням. Отново Лазаров беше в центъра на събитията с няколко добри възможности за попадение.
Двубоят вървеше към нулево равенство, когато 4 минути преди края Курдов получи пас от свой съотборник, влезе в наказателното поле и стреля неспасяемо в горния десен ъгъл на Марков, като по този начин отбеляза и единствения гол в срещата.

Ето и чат с по-важните ситуации в сблъсъка

Край на двубоя. Ботев стартира с минимална победа участието си в Източната "Б" група, след победа с 1:0 над Добрдужда като гост

Ботев накъсва действията на терена със смяна. На мястото на Атанасов влиза Райков

4 минути добавено време на срещата. Последна надежда за Добруджа да достигне поне до равенство

86 минута: ГОООЛ за Ботев:  Атанас Курдов получи много добър пас в наказателното поле, майсторски излъга бранител и стреля в горния десен ъгъл на Ники Марков и по този начин отрки резултата

80 минута: Смяна в състава на Ботев (Пловдив) Александър Александров излиза на негово място Димитър Байрев

78 минута:  Жълт картон за Здраво Петров за нарушение срещу Йордан Христов

76 минута: Натиск на Ботев (Пловдив). Неделев стреля от границата на назателното поле, но Марков успя да изчисти.

70 минута :Смяна и в състава на Ботев: Тимонов излиза, на негово място влиза Тодор Неделев

69 минута: Смяна в състава на Добруджа: Ивайло Лазаров излиза на негово място влиза Кяшиф Фехрединов

Добруджа са по-активни, докато Ботев разичтат предимно на контраатаки

65 минута:  Атака за Добруджа. Явор Колев пусна пас към Здравко Петров, който финтира бранител в червено, стреля, но удара мина малко над вратата на Амбарцуням

64 минута: Валери Михайлов напредна в средата на терена, подаде наляво към Ивайло Лазаров, който напредна мощно, стреля, но неточно

60 минута: Първи жълт картон в мача за Васил Гуджев от Ботев, след като Здравко Петров напредна и Гуджев извърши тактическо нарушение

Възможност за Ботев: Центриране на номер 33 Емил Аргиров към Атанас Курдов, който бе оставен сам в наказателното поле, но не успя да засече топката

52 минута: Смяна в отбора на Добруджа: Павлин Тодоров излиза, на негово място Филип Филчев

50 минута: Добруджа атакува на два пъти доста опасно, но липсваше точност в завършващата фаза. Оформя се натиск пред вратата на Амбарцуням

Атанасов стреля по земя, но Ники Марков лови. Ботев започва по-активно второто полувреме

48 минута: Ботев опита триходова атака Александров, Тимонов и Атанасов, но не се получи завършващия пас

47 минута: След изпълнение на корнер, Александър Александров върна топката в наказателното поле към Тимонов, той стреля от воле, но неточно в аут.

45 минута : Край на първото полувреме, двата отбора се оттеглят на почивка при нулево равенство.

В последните минути Добруджа са по-активни, но без реални положения. Действията се развиват предимно в средата на терена, като преобладават единоборствата

Ботев отвръща с удар на Тимонов, който обаче не намери очертанията на вратата на Добруджа и излезе в аут

32 минута: Изстрел на Павлин Тодоров от малък ъгъл, без проблеми за Амбарцуням, който лови

22 минута: Второ отменено попадение в двубоя. Ивайло Лазаров излезе от дълбочина , озова се сам срещу вратаря Амбарцуням, стреля по земя и вкара във вратата. Голът обаче беше отменен поради несъществуваща засада. Добруджа са ощетени в случая.

20 минута: Страхотен пас на Александър Александров към Петър Атанасов. Атанасов стреля по земя, но топката мина в страни от вратата на Марков. Късмет за Добруджа.

16 минута: Гол на Ботев (Пловдвив) е отменен. Атанас Курдов се възползва от грешка в отбраната на Добруджа, влезе в наказателното поле и стреля, но преди това е извършил фаул в атака срещу бранител на домакините, избутвайки го в гръб.

12 минута: Първа 100% възможност пред една от двете врати. Ивайло Лазаров получи пас в наказателното поле, излезе очи в очи с Амбарцуням. Вратарят на Ботев успя да избие с върха на пръстите си, след което при добавката Лазаров пропусна отново да открие, като би в страни от вратата.

Гостите от Пловдив разчитат предимно на контраатаки, докато Добруджа са по-активния тим в началото на срещата

7 минута Тимонов е един от най-активните в състава на Ботев (Пловдив). Много добро центриране с външен фалц към Курдов, но той не успя да засече топката, която попадна в ръцете на вратаря Марков.

Добруджа владее в собствената половина, пресирани са играчите на домакините от тези на Ботев

Около 600- 700 привърженици на Ботев присъстват на стадиона, около 1500 са общо феновете на съоражението

3 минута Хубав пас на Тодор Тимонов към Йордан Христов, той стреля, топката профуча край десния страничен стълб на вратаря на Добруджа

Добруджа се опитва да задържа топката, но засега липсват опасности

Начало на  двубоя: 1 минута Фаул за Добруджа, центриране, но то не доведе до нещо по-опасно

Ето и стартовите състави

Добруджа: 30 Николай Марков, 3 Младен Димитров, 20 Здравко Петров, 5 Явор Колев, 6 Филип Форов, 14 Недко Ангелов, 24 Венцислав Желев, 19 Павлин Тодоров, 22 Валери Михайлов, 9 Ивайло Лазаров, 11 Славомир Илиев

Резерви: 92 Радосвет Христов, 23 Филип Филчев, 15 Сашо Джирянов, 18 Санер Юдню, 17 Ивайло Василев, 21 Любомир Михалев, 26 Кяшив Фахрадинов

Старши треньор: Валентин Ангелов

Ботев: 13: Армен Амбарцуням, 17 Ивайло Димитров, 27 Николай Димитров, 13 Костадин Каджалов, 33 Емил Аргиров, 11 Йордан Христов, 19 Васил Гуджев, 10 Тодор Тимонов, 16 Петър Атанасов, 30 Александър Александров, 39 Атанас Курдов, 1 Илия Николов

Резерви: 2 Васил Василев, 3 Димитър Байрев, 4 Владимир Байрев, 8 Тодор Коцев, 7 Станислав Асенов, 14 Ангел Рахов

Старши треньор : Петър Хубчев

Главен съдия: Георги Игнатов

Очаквайте видео с отзивите от щабовете на двата тима.