3. 1:1 между Миньор и Славия в локалното дерби (видео+снимки)

1:1 между Миньор и Славия в локалното дерби (видео+снимки)

Двата тима спретнаха слаб мач с малко положения в "Овча Купел"

Миньор и Славия направиха бойко 1:1 в локалното по географско положение дерби на третия кръг на „А“ група. Мачът всъщност се игра на стадиона на „белите“ в квартал „Овча Купел“, който обичан за посещение от „чуковете“ заради близостта му до Перник. Техният отбор изтърпява наказанието лишаване от домакинство за два мача.

При голяма степен в свойска атмосфера Миньор обаче не можа да надиграе „госта“, играещ у дома.

Двубоят не бе силен като качество на играта, а Славия бе по-активният тим по време на 90-те минути.

След по-добро начало на срещата, именно най-старият столичен клуб поведе в резултата. В 15-ата минута Атанас Борносузов овладя топката в наказателното поле и стреля. Чворович изби, но след това кълбото попадна в малкото наказателното поле и Филип Филипов я довкара за 1:0.

До края на първата част възможностите за двата отбора бяха много малко. Все пак в последните секунди на полувремето Миньор изравни. Милен Василев проби по левия фланг, там Бибишков се размина с топката, но от 7-8 метра Том я достигна и я прати с добър удар по земя в долния ляв ъгъл.

През втората част положенията за гол бяха още по-малко. И двата тима имаха няколко добри атаки, които не доведоха до сериозни опасности. В последните минути пък двата тима се примириха с равенството и мачът завърши логично 1:1.

OЩЕ СНИМКИ ОТ ДВУБОЯ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА