Кейси Стоунър уверено върви към титлата в Мото ГП

Кейси Стоунър уверено върви към титлата в Мото ГП

Втори на 4.828 секунди зад Стоунър завърши миналогодишния първенец на пистата в САЩ Дани Педроса

Пилотът на Хонда Кейси Стоунър продължава уверено да върви към титлата в Мото ГП. Австралиецът спечели състезанието в Индианаполис.

 

Втори на 4.828 секунди зад Стоунър завърши миналогодишния първенец на пистата в САЩ Дани Педроса, а челната тройка оформи Бен Спайс. Световният шампион Хорхе Лоренцо завърши на четвъртото място.

 

Така, Стоунър води с 44 точки в класирането. Това бе трета поредна победа за него и общо седма за цялата година и вече има 243 точки. Той извъртя 28-те обиколки в Индианаполис за 46,52.786 минути.

 

„Не можеше да се развият нещата по-добре за мен днес. Направих няколко грешки, но се мобилизирах и се справих. Условията бяха тежки, но въпросът беше да остана концентриран и постоянен до края”, коментира Стоунър. 

Марк Маркес спечели спринта преди Гран при на САЩ в MotoGP

Испанският пилот на Дукати Марк Маркес, който е лидер във временното класиране през сезона в MotoGP, спечели спринта преди Гран при на САЩ в Остин утре вечер.

Никола Цолов завърши тестовете в Бахрейн със седмо време

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов постигна 7-о време в последния ден от тестовете в Бахрейн

Никола Цолов остана седми в сутрешната сесия на последния ден от тестовете в Бахрейн

Никола постигна 1.48,252 минути в най-бързата си обиколка

Никола Цолов най-бърз в първия ден от тестовете в Бахрейн

Той записа най-добро време в сутрешната сесия с 1.49,336 минути за обиколка, а следобед отново оглави класирането с 1.48,901 минути

Никола Цолов отпадна в първата обиколка в Мелбърн

Българският пилот катастрофира на "Албърт Парк"

Цолов даде 16-о време в квалификацията преди Гран при на Австралия

Младият български пилот Никола Цолов даде 16-о време в квалификацията преди Гран при на Австралия, което е първи кръг за сезона във Формула 3.

MotoGP с голяма промяна за сезон 2027

Пирели ще доставя гумите в MotoGP от 2027 година, като договорът на италианците е до края на 2031

Марк Маркес спечели първото спринтово състезание за сезона в MotoGP

В дебюта си за тима на Дукати шесткратният световен шампион бе без никаква конкуренция

Формула 1 се завръща в Африка през 2027 г.

Две писти в Република Южна Африка са фаворити да организират Гран при