2. Волейбол
  3. Теди Симеонова и Дани Найденова на балкански полуфинал във Виница

Теди Симеонова и Дани Найденова на балкански полуфинал във Виница

Успешно се представя и българската двойка в турнира за мъже до 22 години

Теодора Симеонова & Дани Найденова се класираха за днешните полуфинали на Балканското първенство по плажен волейбол за жени до 22 години в Македония.  Двойката на Марица (Пловдив) премина през груповата фаза на турнира непобедена и днес от 13:40 б.в. ще се изправи срещу турската двойка Алейна Вендже & Ярен Балабан в спор за място в големия финал довечера.

Във Виница Теди & Дани започнаха в Група 3, където надиграха и двата си съперника – 2:0 (21:16, 21:15) срещу представителките на домакините Попйордановска & Митева и 2:0 (21:18, 21:14) срещу сръбкините Мая Радович & Тияна Башич.  Така нашите момичета спечелиха групата си с максимален актив.

Другата българска двойка – Гергана Лулчева & Павлина Дачева, също от Марица, попадна в Група 1, където регистрира две загуби и една победа и завърши на трета позиция.  Малките маричанки отстъпиха с 0:2 (12:21, 18:21) пред Вендже & Балабан и с 0:2 (17:21, 16:21) пред сръбския тандем Катарина Живкович & Аня Анджелкович,  а в последния си мач постигнаха почетен успех над македонките Христовска & Петешева с 2:0 (21:7, 21:4).

В първенството се пуснаха общо 10 женски тима от седем различни страни.  В другия полуфинал днес ще се срещнат Живкович & Анджелкович и румънките Адриана-Мариа Матей & Бята Вайда.

Успешно във Виница се представя и българската двойка в турнира за мъже до 22 години, в който участват 14 тандема от 9 страни.  Христо Колев & Мартин Христов спечелиха своята Група 3 без загубен гейм и се класираха за четвъртфиналите.  Пясъчните Лъвчета победиха румънците Мариус Рошу & Лучиан Бъдичяну с 2:0 (21:18, 25:23) и молдовците Михай Кузуйок & Валериу Брайков с 2:0 (21:16, 21:15), а днес излизат срещу друга молдовска двойка - Еуджен Попадюк & Тимофей Kисляков, в двубой за класиране на полуфиналите.