3. Славия удари Ботев на базата в Коматево (ВИДЕО)

Славия удари Ботев на базата в Коматево (ВИДЕО)

Страхотен гол на Ивайло Димитров донесе трите точки на столичния тим

Славия записа трета победа за сезона, след като се наложи с 1:0 над Ботев (Пловдив) в двубой от V кръг на А група. Единственото попадение в срещата падна след час игра, а негов автор бе Ивайло Димитров.

Въпреки силния старт в срещата на Ботев, първата чиста голова ситуация се откри пред гостуващия тим в 19-ата минута. При центриране на Манзоро от фаул Янис Карабельов засече с глава, но нямаше късмет и топката се отклони в страничната греда и излезе в аут.

Играта през първото полувреме бе често накъсвана от нарушения, а в последните десет минути преди почивката главният рефер се наложи да покаже 5 жълти картона.

Славия показа по-организирана игра през втората част, а Ивайло Димитров в 60-ата минута с топовен изстрел от около 30 метра прати кълбото в далечния ъгъл на Голас, откривайки резултата.

Манзоро можеше да удвои осем минути по-късно, но стреля встрани от вратата. Ботев също имаше своя шанс да отбележи, но Даниел Генов нацели в гредата в 71-ата и резултатът остана непроменен.

Божидар Васев опита с красива странична ножица да върне равенството в срещата в 77-ата, но отново гредата помогна на гостите и топката не пожела да влезне във вратата на Славия.

Славия успя да удържи преднината си до края на двубоя и записа трета победа от началото на сезона, като се изкачи на втората позиция във временното класиране.

Ботев (Пд) - Славия 0:1

0:1 Ивайло Димитров (60')