Волфсбург стартира с трудна победа (ВИДЕО)

Носителят на Купата на Германия и вицешампион Волфсбург започна с победа новия сезон в Бундеслигата. „Вълците” пречупиха трудно Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1.

Головете паднаха през първото полувреме. Перишич откри в 13-ата минута със страхотен удар след подаване на Макс Крузе. Бас Дост удвои в 17-ата минута. Айнтрахт върна интригата в 19-ата чрез Щефан Райнарц. В 79-ата минута Герецгихер беше много близо до изравнителен гол, но Кастелс спаси. Финалният щурм на гостите не даде резултат.

Немските медии отбелязват, че Кевин де Бройне се е представил бледо и беше заменен в 75-ата минута, докато Крузе направи две асистенции.

В последните си 23 мача в Бундеслигата и над 17 месеца воденият от Дитер Хекинг тим на Волфсбург е непобеден у дома.