2. Световен футбол
  3. Бока и Сан Лоренсо бият по 2:1 в Аржентина (ВИДЕО)

Бока и Сан Лоренсо бият по 2:1 в Аржентина (ВИДЕО)

Двата отбора останаха с равни точки на върха, Сан Лоренсо има по-добра голова разлика

Водачите в класирането в аржентинското първенство Сан Лоренсо и Бока Хуниорс записаха нови победи в 20-ия кръг в първенството.

Сан Лоренсо се наложи с 2:1 над Крусеро дел Норте у дома. Хулио Буфарини откри в 26-ата минута, но Хосе Духаут изравни за гостите в края на частта. В 89-ата минута Матиас Карусо вкара победния гол, който остави Сан Лоренсо на първо място с 43 точки и по-добра голова разлика от Бока.

Подобно на Сан Лоренсо, столичани също спечелиха с 2:1, но като гост на Арсенал Саранди. Пабло Перес и Джонатан Кайери дадоха добър аванс на Бока с голове в средата на двете полувремена, а Фернандо Луна реализира почетното попадение за домакините в четвъртата минута на добавеното време на втората част.

В другите мачове Химнасия Ла Плата обърна Архентинос Хуниорс с 4:2, макар и да изоставаше с 0:2 на почивката и с 1:2 до 85-ата минута. Велес Сарсфийд и Атлетико Рафаела завършиха 2:2, а Нюелс Олд Бойс и Темперлей не успяха да си отбележат гол.