3. ЦСКА надигра София 2010 за Купата на България и е на финал в областта си (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените” спечели с 4:1 пред 5000 на „Армията”, 14-годишен влезе в историята на клуба

ЦСКА започна похода си в Купата на България с победа. „Армейците” се наложиха над София 2010 с 4:1 и така се класира за финала в областта си. Двубоят бе полуфинал в областната квалификация от зона София (столица). След седмица е финалът – на 26-и август. Противник на ЦСКА ще бъде Септември София, който отстрани Витоша Бистрица с 5:4 след изпълнение на дузпи.

Срещата се проведе пред около 5000 зрители на стадион „Българска армия”, които през цялото време горещо подкрепяха своите любимци.

Голмайстори за победителите станаха Преслав Йорданов, точен на два пъти, и Николай Цветков, а Валентин Стоев си вкара автгол. Попадението за отбора на старши треньора Бисер Хаздай също бе автогол – на Иво Иванов.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК!

Футболистите на Христо Янев можеха да се поздравят с много по-изразителен успех, но „червените” направиха цял куп пропуски, а Преслав Йорданов удари и греда.

Срещата ще се запомни и с това, че 14-годишният Валентин Антон получи капитанската лента и дори вкара гол, който обаче бе отменен заради засада през второто полувреме. Той стана най-младият титуляр в историята на отбора и най-младият капитан на "червените".

„Армейците” демонстрираха надмощието си още в началните минути на двубоя. Пред Александър Александров и Иво Иванов се откриха добри възможности за гол – те опитаха късмета си с удари от дистанция, но опитният вратар Стоян Симеонов ги отрези с вещина.

Първият гол падна в 12-ата минута. Тогава топката бе центрирана от ъглов удар от Цветков, пращайки топката опасно близо до дясната греда, там Стоев направи опит да я изчисти с глава, но със сила я прати в собствената си врата.

След това попадение, „червените” заиграха с още по-голямо самочувствие. Момчетата на треньора Христо Янев бързо преливаха в атака и постоянно създаваха грижи на Симеонов и бранителите пред него, който на моменти действаха повече от разконцентрирано.

Вторият гол не закъсня. В 23-ата минута Преслав Йорданов получи топката в пеналта, спря си я спокойно пред погледа на двама защитници и с плътен удар се разписа. След само още пет минути игра преднината на ЦСКА стана класическа. Домакините проведоха бърза контраатака със страхотен пробив на Узунов, той стигна до наказателното поле, но там се засуети, но в най-решителния момент се намеси Цветков, който с плътен удар даде нов повод за радост по трибуните на „Армията”.

След тези три гола последва чувствително отпускане от страна на „армейците” и гостите от София 2010 проведоха няколко опасни атаки. Те стигнаха до гола след статично положение. В 42-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле към Ценов, там се получи леко разбъркване и в опита си да изчисти Иванов прати в своята врата.

Краят интересното и динамично първо полувреме се ознаменуван с греда на Преслав Йорданов.

През второто полувреме отборът на ЦСКА бе този, който изцяло доминираше и диктуваше случващото се на терена. Радой Божилов влезе в игра след почивката и внесе по-голяма свежест в атаката. Домакините обаче направиха куп пропуски, някои от които бяха много сериозни.

В 61-ата минута Головодов направи нещо много красиво. Той прехвърли защитник, излезе срещу вратаря и се опита да направи същото и с него, но не сполучи. Малко след това Преслав Йрданов с глава също бе близо до втори гол в своята сметка, но мерникът му не бе точен от около 10 метра.

До края ЦСКА не спря да атакува и това даде резултат. В 90-ата минута Йорданов в крайна сметка се разписа за втори път и оформи крайното 4:1 с плътен удар по земя извън наказателното поле.

Стартови състави на двата отбора:

СОФИЯ 2010: 1. Ст. Симеонов, 19. Димитров, 5. Ценов, 8. П. Симеонов, 15. Калугов, 3. Найденов, 17. Маринов, 22. Стоев, 11. Добревски, 4. Кръстев, 18. Илиев

ЦСКА: 1. Господинов, 3. Динчев, 4. Чорбаджийски, 5. Иванов, 9. Пр. Йорданов, 10. Александров, 11. Головодов, 19. Антов, 21. Райчев, 22. Цветков, 23. Узунов

Интересно е да се отбележи, че Валентин Антон от ЦСКА е на 14 години.

90' Край на двубоя! ЦСКА победи с 4:1 София 2010

90' Гоол за ЦСКА!! Преслав Йорданов вкара втория си гол с плътен удар по земя извън границата на наказателното поле.

86' Головодов навлезе в наказателното поле и отправи силен удар, но топката рикошира в крака на бранител и излезе в корнер.

76' Заваля дъжд над стадиона.

70' Силен, но неточен удар на Божилов.

67' Последна смяна в ЦСКА. Чорбаджийски отстъпи мястото си на Попов.

63' Божилов прати топката във вратата след много добра атака на ЦСКА, но голът му бе справедливо отменен заради засада.

62' Страхотна атака на ЦСКА! Райчев намери Йорданов в пеналта, той с глава отправи коварен удар, но вратарят отново се намеси класно.

61' Головодов майсторски елиминира бранител и се опита да прехвърли Павлов, но вратарят улови.

59' Много добра възможност за Преслав Йорданов, който получи в наказателното поле и отправи техничен удар, но в аут.

57' Удар от движение на Узунов, но много неточно изпълнение.

55' Много силен удар на Узунов от пряк свободен удар от около 30 метра, топката обаче профуча покрай дясната греда.

51' Головодов преодоля трима защитници един след друг и излезе срещу вратаря, но отправи слаб удар по земя.

49' Найденов центрира в наказателното поле, но там Динчев се намеси и с глава изчисти топката.

46' Богданов влиза в игра за София 2010 на мястото на Ценов. Павлов ще замени Симеонов на вратата през втората част.

46' Двойна смяна в редиците на ЦСКА след почивката. Витанов и Божилов влизат в игра на местата на Цветков и Александров.

46' Начало на второто полувреме!

45'+1 Край на първото полувреме!

45'+1 Преслав Йорданов удари гредата с плътен удар от около 12-13 метра.

45' Една минута добавено време.

42' Гоол за София 2010!! След изпълнение на пряк свободен удар, топката бе насочена към Ценов, там се получи разбъркване и в опита си да изчисти Иво Иванов я прати във вратата си.

40' Техничен удар на Цветков от границата на наказателното поле, но в аут. Вратарят Симеонов не помръдна.

34' Силен удар на Майк Кръстев от сериозна дистанция. Топката излезе в аут.

30' Страхотен удар на Александров, но Симеонов се намеси стабилно и с една ръка изби в корнер.

28' Трети гол за ЦСКА! Домакините проведоха бърза контраатака със страхотен пробив на Узунов, той стигна до наказателното поле, но там се засуети и в най-решителния момент се намеси Цветков, който с плътен удар направи класическа преднината.

26' Добра възможност за София! Добревски бе изведен много добре, но отправи разочароващ удар.

23' Гоол за ЦСКА!! Топката бе центрирана в наказателното поле към Преслав Йорданов, който си я спря майсторски между двама бранители, които по никакъв начин не му противодействаха, и нападателят сам срещу вратаря хладнокръвно реализира.

19' Страхотна възможност за Головодов! Той бе майсторски изведен, елиминира защитник и шутира по земя, но право в ръцете на Симеонов.

17' Опасна атака на ЦСКА. Топката бе центрирана към Цветков в наказателното поле, но той бе изпреварен от бранител и кълбото бе изчистена в корнер.

12' Гоол за ЦСКА!! Топката бе центрирана от ъглов удар, в наказателното поле обаче Стоев игра с глава и прати топката в собствената си врата.

11' Коварен удар по земя на Иванов, но вратаря ловко спаси.

8' Страхотно изпълнение на Александров от пряк свободен удар, но Симеонов прояви завиден рефлекс и изби.

6' Силен удар на Иво Иванов от дистанция, добре насочен, но право в ръцете на вратаря.

2' Центриране към Преслав Йорданов в наказателното поле, но нападателят остана под топката.

Отборът на домакините се радва на сериозни подкрепа. Около 5000 души има на "Армията".

Начало на двубоя на стадион "Българска армия"!

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА