2. Други спортове
  3. Кирил Попов достигна до четвъртфиналите на силния международен шампионат по тенис на маса

Филип Флориц и Станислав Голованов се пребориха за място на полуфиналите при двойките

Кирил Попов постигна зрелищна победа над австриеца Давид Сердароглу , с което вчера вечерта си извоюва място на четвъртфиналите на Международния турнир по тенис на маса „GAC Group 2015 ITTF World Tour ASAREL Bulgaria Open”. Пред пълните трибуни в „Арена Асарел“ в Панагюрище българинът надделя над съперника си в оспорван мач с 2-4 гейма.  Следващия си мач Кирил Попов ще изиграе днес, 22.08, от 19:15 часа. Негов съперник ще бъде кореецът Минсеок Ким, който заема 33-та позиция в ранглистата.  Другият ни представител на осминафиналите,  Станислав Голованов, вчера отпадна от надпреварата с 4:0 гейма от корееца Донгюн Ким, 50-и в световната ранглиста.

Своето заслужено място на полуфиналите при двойките вчера вечерта извоюваха Филип Флориц и Станислав Голованов след  тежък мач срещу шведите Хампус Зодерлунд и Антъни Тран с 3-2 гейма.  Днес представянето им в турнира продължава в 11:45 срещу шведа Виктор Брод и датчанина Каспър Стернберг.

Българските представители при двойките за жени, сестрите Красимира и Мария Йовкова и тандемът Анелия Карова/Елица Замфирова, отпаднаха от надпреварата в турнира,  съответно срещу Жихе Жеон/Хаеун Ианг от Корея (3-0) и Алина Арлуская/ Мария Кучук от Беларус (3-2).

Турнирната програма продължава в събота, 22 август, с полуфинали и финали при младежите и девойките до 21-годишна възраст, както и при двойките мъже и жени. Отново в събота ще се състои и награждаването в тези категории. Денят ще приключи с четвъртфиналите при жените и мъжете.