Серия „А” стартира с реми на Рома във Верона

Шчесни, Джеко и Мохамед Сала дебютираха официално за „вълците” при 1:1

Първият мач от новия сезон в италианската Серия „А” не излъчи победител. Рома взе само точка след 1:1 от визитата си на Верона, макар че имаше териториално предимство през по-голямата част от срещата.

Своите официални дебюти за „вълците” записаха вратарят Войчек Шчесни, крилото Мохамед Сала и нападателят Един Джеко.

Последният имаше добър шанс да се разпише преди почивката, ала не успя, а след паузата домакините поведоха в резултата с един от петте си точни удара в двубоя. Автор на попадението бе ветеранът Бошко Янкович, разписал се в 61-ата минута.

Радостта на Верона обаче бе кратка, защото само пет по-късно Александро Флоренци изравни. При попадението му стражът Рафаел можеше да се намеси и по-добре, но впоследствие бразилецът изкупи вината си с три отлични спасявания.

Минута преди края Миралем Пянич бе изведен зад защитата на домакините и останал очи в очи с Рафаел стреля от воле, но със страхотна намеса вратарят успя да спаси, а впоследствие топката се отклони от гредата.

Така в крайна сметка точките бяха поделени.