ЦСКА избухна срещу Чепинец за четвъртата си поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Армейците” отнесоха отбора от Велинград с 7:0, но дадoха две жертви

ЦСКА постигна третата си победа в първенството на Югозападната В група и общо четвъртата поредна от началото на сезона. „Армейците” се наложиха с категоричното 7:0 на стадион „Българска армия” пред 3705 зрители. Пет от головете паднаха още през първото полувреме.

Голмайстори за състава на старши треньора Христо Янев станаха Костадин Хазуров, който бе точен на два пъти, Йордан Йорданов, Борис Галчев , Павел Головодов, който също добави два, и Самир Аясс. В трите си мача от първенството до момента „червените” реализираха общо 13 гола.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Домакините чувствително превъзхождаха своя съперник и през целия мач футболистите на ЦСКА диктуваха случващото се на терена. Головата фиеста започна в 7-ата минута. Тогава Самир Аясс навлезе в наказателното поле, където бе спънат, и главният съдия моментално посочи бялата точка. Зад топката застана Хазуров, който с хладнокръвно изпълнение даде преднина на столичани.

След само 120 секунди „Армията” отново имаше повод за радост. Александров центрира от пряк свободен удар, в наказателното поле на гостите Хазуров бе оставен напълно непокрит и той с глава покачи на 2:0.

Домакините не спряха и в 12-ата минута Йордан Йорданов направи преднината класическа с удар от дистанция.

Отборът на Чепинец имаше своите възможности през първата част, макар те да се брояха на пръстите на едната ръка. В 20-ата минута Алек Манолов стреля добре от пряк свободен удар, но в аут.

Интригата бе напълно убита в 34-ата минута, когато влезлият като резерва Павел Головодов вкара четвъртия гол за „червените”.  Маламов проби от дясно и центрира от аут линия, вратаря изби с една ръка, но подари топката на Головодов, който бе заел добра позиция и не сгреши пред празната врата.

В заключителните минути на първата част Борис Галчев показа на Алек Манолов как се изпълнява пряк свободен удар. Топката бе заложена на границата на наказателното поле, полузащитникът майсторски прехвърли стената и остави вратаря Георгиев безпомощен.

Второто полувреме също започна ударно за домакините. В 50-ата минута отново Головодов попадна в прегръдките на своите съотборници. Той бе изведен от Аясс в наказателното поле и с удар, който леко се отклони от бранител, направи така, че на таблото да се изпише 6:0.

След това отборът на ЦСКА видимо намали темпото, като левия фланг функционираше доста по-активно и повечето неприятности за бранителите на Чепинец дойдоха именно от тази зона.

Единственото наистина опасно положение за гостите от Велинград се случи в 66-ата минута. Тогава Аспарух Василев излезе сам срещу Стоян Колев и шутира, но опита в случая си каза думата и вратарят на ЦСКА успя да спаси.

Пет минути преди края Самир Аясс оформи крайния резултат след чудесна работа на Костадин Хазуров. Таранът се пребори за топката дълбоко в половината на противника и от аутлинията пусна хубав пас, който бившия играч на Берое превърна в седми гол с удар от около 13-14 метра.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

90' Край на мача! ЦСКА - Чепинец 7:0!

88' Бутилка полетя към терена! При едно от нарушенията на Чепинец в края срещу Кикарин феновете избухнаха и хвърлиха бутилка към терена, която падна пред очите на съдията.

85' Гоол за ЦСКА!!! Хазуров намери много добре Аясс в наказателното поле и бившият футболист на Берое също добави името си сред голмайсторите.

82' Цветков изпълни технично пряк свободен удар, топката обаче премина опасно близо от напречната греда.

81' Жълт картон за капитана на Чепинец Байраков, който извърши нарушение и след това реагира остро срещу съдията.

Приятна гледка на "Българска армия". Дечица развяват червено-бели знамена точно пред агитката в Сектор Г.

71' Удар на Кикарин от пряк свободен, но право в ръцете на вратаря.

Последна смяна за Чепинец. Сталев напусна, на негово място влезе Михайлов.

66' Какъв пропуск за Чепинец! Василев изскочи сам срещу Колев, но опитният вратар показа класата си и парира удара.

56' Смяна и в редиците на Чепинец - Дамянов излезе, а на негово място влезе Д. Костадинов.

54' Последна смяна в ЦСКА. Борис Галчев сяда на пейката, в игра влезе Николай Цветков.

50' Гоол за ЦСКА!! Аясс изведе Головодов в наказателното поле, той шутира, топката от оклони от бранител, но достатъчно, за да заблуди вратаря и да се оплете в мрежата му.

48' Жълт картон за Игнатов за грубо нарушение.

46' Смяна и в Чепинец - Дончев излезе  и на негово място влезе Пенчев.

46' Втора смяна в ЦСКА. Маламов няма да довърши двубоя. Узунов ще доиграе срещата.

46' Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме.

45' Малко преди почивката Маламов напусна терена накуцвайки.

44' Кикарин шутира силно от около 25 метра, но вратарят на тима от Велинград се намеси решително и спаси.

42' Костов от Чепинец порлучава жълт картон заради нарушение в центъра.

41' Головодов прати топката във вратата на Чепинец за шести път, но имаше сигнал за засада и голът не бе зачетен.

39' Гоол за ЦСКА! Борис Галчев изпълни като по учебник пряк свободен удар. Топката бе заложена на чертата на наказателното поле, той прехвърли стената, вратарят не помръдна.

35' Хазуров стреля коварно с глава, насочвайки топката към долния десен ъгъл, но кълбото премина много близо.

34' Маламов проби от дясно и центрира от аут линия, вратаря изби с една ръка, но подари топката на Головодов, който бе заел добра позиция и футболистът на ЦСКА не сгреши пред празната врата.

26' Жълт картон за Грънчов, който извърши грубо нарушение в опасна зона близо до наказателното поле. Манолов шутира, но право в ръцете на Колев.

25' Галчев пусна майсторски към Маламов, който сви към Хазуров, той шутира веднага, но право в ръцете на вратаря.

23' Хубав удар с глава на Чорбаджийски след центриране от корнер, той насочи опасно топката, но тя премина на сантиметри от сглобката.

Първо положение за Чепинец! Манолов стреля от свободен удар, но топката профуча покрай гредата на Стоян Колев.

Александър Александров  е заменен принудително, след като бе силно изритан.

18' Смяна в ЦСКА - Александров е заменен. На негово място влезе Павел Головодов.

15' Пропуск на Бранеков, който засече с глава центриране от пряк свободен удар.

12' Гоол за ЦСКА!! Йордан Йорданов отправи премерен удар от границата на наказателното поле в горния ъгъл на вратата.

9' Втори гол за ЦСКА!! Коце Хазуров отново бележи. Александров центрира от пряк свободен удар и в наказателното поле с глава нападателят, който бе оставен непокрит, реализира. Планът на Чепинец за изкуствена засада не проработи.

Около 3705 зрители гледат двубоя от трибуните на "Армията"

7' Костадин Хазуров застана зад топката и в долния десен ъгъл на вратаря прати неспасяемо кълбото.

7' Дузпа за ЦСКА! Нахъсаният Самир Аясс открадна топката и навлезе в наказателното поле, където беше спънат.

2' След пробив на Александро и няколко карамбола в наказателното поле, топката стигна до Аясс, който стреля, но в обсега на вратаря, който плонжира и спаси.

Начало на двубоя!

Двубоят започна с минута мълчание е в памет на Динко Димитров - легенда на ЦСКА и Берое. Футболистите на ЦСКА ицлязоха с черни ленти.

Любопитен момент преди началото - докато дикторът на стадион „Българския армия” четеше декларацията, с която се призовават феновете да не отправят обиди срещу политически лица, привържениците започнаха мощно да скандират срещу Бойко Борисов.

20 човека агитка от Велинград ще подкрепя любимците си от Чепинец.