Манчестър Сити покори "Гудисън парк" и остана сам на върха без грешка (ВИДЕО)

Коларов и Насри се разписаха след почивката за 2:0 над Евертън

Манчестър Сити остана безгрешен от началото на сезона във Висшата лига след 2:0 като гост на коравия Евертън в третия кръг. Така „гражданите” отново са на върха с пълен актив от 9 точки и смазваща голова разлика – 8:0.

В един много динамичен мач на „Гудисън парк” Сити започна уверено и Хауърд изби нисък удар на Агуеро в самото начало. Нов удар на Агуеро бе париран от американския страж след 10 минути игра.

Давид Силва стреля силно в ръцете на вратаря, а после испанецът хитро пусна на втора греда за Стърлинг, който закъсня с части от секундата и не можа да засече.

Точно в средата на първата част Ромелу Лукаку се разписа след пас на Баркли, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Евертън играеше все по-добре с напредването на първата част. Ягиелка с глава след корнер прати опасно близо до целта, а после удар на Лукаку от пряк свободен удар облиза напречната греда и излетя в аут.

Сити стартира летящо втората част и Давид Силва разтресе гредата след пас на Стърлинг.

След час игра Стърлинг нахлу по лявото крило и достави добра топка за Александър Коларов, който успя от малък ъгъл да промуши зад Тим Хауърд за 1:0.

Венсан Компани предотврати изравнителен гол и изби от голлинията удар с глава на Гарет Бари в 79-ата минута.

Сити се бранеше, но достигна до гола на успокоението две минути преди края на редовното време. Самир Насри направи блестящо двойно подаване с Яя Туре и прехвърли елегантно Хауърд за 2:0.

Манчестър Сити води в таблицата с 9 точки и само Ливърпул има шанс да остане без грешка след третия кръг, ако в понеделник вечер успее да победи Арсенал като гост.

По същото време новакът Уотфорд направи трето поредно равенство след безлично 0:0 с участника в Лига Европа Саутхемптън.

Етиен Капуе пропусна златен шанс да донесе първи успех в елита за бившия тим на Славиша Йоканович, но някак не успя да намери мрежата от 3-4 метра с глава.

Икечи Ания достави отлично центриране за Одион Игало, но нигериецът също изпусна за „стършелите”.

Грациано Пеле имаше най-добрата възможност за „светците”, но Гомеш изби с пръсти над вратата.