Арсенал победи с автогол десетима от Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” играха с човек повече от 16-ата минута и постигнаха осми пореден успех над „свраките”

Арсенал спечели и второто си гостуване този сезон във Висшата лига, след като победи с минималното 1:0 отбора на Нюкасъл в първия мач от четвъртия кръг на английския елит.

Своя двубой номер 150 в Премиършип записа бранителят на гостите Лоран Кошчелни, а Тио Уолкът и Алекс Окслейд-Чембърлейн започнаха зедно като титуляри за първи път от почти две години насам.

Още в началото на срещата „топчиите” имаха претенции за дузпа, тъй като Ектор Беярин бе фаулиран в пеналта.

Реферът Андре Маринър обаче подмина ситуацията, но малко след това показа директен червен картон за новото попълнение на „свраките” Алекс Митрович, който влезе остро в краката на Франсис Коклен.

Така Нюкасъл остана с човек по-малко още в 16-ата минута, а след това гостите овладяха изцяло инициативата.

Те имаха топката в над 70% от първото полувреме, но въпреки това не успяха да стигнат до гол. След паузата те все пак стигнаха до такъв, макар и с доза късмет.

В 52-ата минута Окслейд-Чембърлейн стреля неточно от границата на пеналта, но в опита си да блокира изстрела му капитанът на домакините Фабрисио Колочини вкара топката в собствената си врата.

След попадението „артилеристите” продължиха да диктуват събитията, ала с пропуски се отчетоха Тио Уолкът и заменилият го Оливие Жиру.

Към края на двубоя пък феновете на Нюкасъл запяха рефрена „един на нула за съдията”, но впоследствие насочиха гнева си към новия треньор Стив Макларън. Той пък загуби за десети път в 11 срещи с Арсен Венгер, докато Арсенал постигна осми пореден успех над Нюкасъл.

След него „топчиите” вече имат 7 точки, а „свраките” останаха с едва две в своя актив.

ОФИЦИАЛНО: Рос Баркли се завърна в Астън Вила

Английският халф подписа с бирмингамци след като игра там сезон под наем през 2020/21

ОФИЦИАЛНО: Манчестър Юнайтед обяви нов спортен директор

Дан Ашуърд ще е новият директор на "Олд Трафорд"