2. Световен футбол
  3. Бока измъкна победата от Химнасия

Бока измъкна победата от Химнасия

Съдията Диего Себайос показа три червени картона

Резервата Андрес Чавес донесе победата на Бока Хунирос с 2:1 като гост на Химнасия Ла Плата в среща от 22-ия кръг на футболното първенство на Аржентина. Двубоят ще се запомни и с три червени картона. След успеха Бока оглави класирането с 49 точки.

С три по-малко е Сан Лоренсо, който днес е домакин на Банфийлд. Чавес беше точен в 90-а минута на мача, а се появи в игра в 77-а. За Бока пълни 90 минути игра Карлос Тевес.

Николас Мацола даде аванс на домакините две минути след началото на второто полувреме, а в 57-а минута Николас Лодейро изравни.

Съдията Диего Себайос показа три червени картона - на Оливер Бенитес и Максимилиано Коронел от Химнасия и на Хонатан Кайери от Бока Хуниорс, който удари съперник с лакът. Архентинос Хуниорс прекъсна серията си от осем мача без победа, след като се наложи с 4:0 над Крусеро дел Норте.