Берое допусна странно поражение с 0:3 от Спартак (Пл)

Куп пропуски и греда за Берое, а трите гола паднаха с тяхната мрежа

Берое допусна странно поражение с 0:3 от втородивизионния Спартак (Плевен) на спортна база „Берое”.

Официалният сайт на Берое, който обикновено предоставя много богата информация за тима, отрази контролата с точно три изречения, а поражението е първо за старозагорци през сезона в България, но в неофициална среща.

Том, Делев, Джоман и Динков направиха пропуски за Берое и Спартак поведе в 34-ата минута. Тогава Цветан Тодоров спокойно спря топката и се нагласи в наказателното поле, за да матира Илко Пиргов.

До почивката Антон Огнянов изпусна сам срещу вратаря, а после удари и напречната греда от пряк свободен удар.

Плевенчани удвоиха аванса си в началото на втората част след точен изстрел с глава на Преслав Антонов при центриране от свободен удар.

В последните минути Иван Денков изскочи зад защитата и пусна покрай Илко Пиргов за крайното 3:0 в полза на втородивизионния тим.

В събота Берое посреща шампиона Лудогорец в 8-ия кръг на А група.