Калоян Пенев със сребро на Държавното по силов трибой

Калоян Пенев за второ място на Държавното първенство по силов трибой за мъже.Проявата се проведе в Горна Оряховица, където участваха състезатели от 23 клуба на страната, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Представителят на спортен клуб по силов трибой "Дориан Йейтс" /Сливен/ спечели сребърния медал в категория до 105 килограма, като в трибоя събра 675 килограма. В дисциплината “тягата”  Пенев даде най-добър резултат от всички състезатели и зае първото място с 280 килограма.

"Тази година СК "Дориан Йейтс" направи най-силното си представяне и заслужено се нареди в 10-ката сред всички 25 клуба, които развиват този спорт. Калоян Пенев постигна лични резултати и след шестото място на Купа “България” сега вече е вицешампион”, обяви треньорът на сливенския тим Венелин Димитров.

Припомняме, че преди две седмици Асен Симеонов поднесе сензацията в надпреварата за Купа “България” за мъже. Той зае третото място в крайното класиране в тежка категория  /+120 кг/, а с постижението си в третата дисциплина – “тяга” се справи с 340 килограма и победи конкуренцията. Симеонов не участва сега в Държавното първенство поради контузия.

През месец май първия успех за годината на  СК "Дориан Йейтс" донесе  Никола Попов. Тогава той спечели златен медал от Републиканското първенство за юноши в категория до 120 килограма. 17-годишният състезател направи много силни резултати и в трите дисциплини – клек, лег и тяга.