Берое посреща Лудогорец в битката на върха

За пръв път от началото на сезона в групата на „орлите" за официален мач ще попадне най-скъпият футболист в „А" група -Джонатан Кафу

Лудогорец е приготвил тайно оръжие за Берое преди днешното дерби в Стара Загора. За пръв път от началото на сезона в групата на „орлите" за официален мач ще попадне най-скъпият футболист в „А" група -Джонатан Кафу.

От разширения състав ще отпадне Сисиньо, който ще получи почивка. Това означава, че като десен защитник ще се подвизава националът Иордан Минев, който оздравя бързо след травмата, която получи в мача срещу Италия. Кафу ще започне на пейката, тъй като според правилниците титуляр трябва да бъде един футболист под 21 години - в случая Александър Василев.

На вратата на Лудогорец ще излезе Милан Борян, който се прибра в четвъртък след дълъг преход от Белиз до България.

„Той си дойде в четвъртък и участва в следобедното занимание. Реално след контузията на Владо изборът на вратар е 90 процента предрешен", обяви треньорът Едуард Ераносян.

В същото време в Берое са надъхани да превземат върха след срещата с шампиона. Тимът на Петър Хубчев няма загуба в 15 поредни мача, а в последния кръг победи друг пряк съперник за призовите места -Литекс. Треньорът ще разчита на всички свои футболисти с изключение на оперирания от херния Атанас Зехиров. Десният бек ще отсъства минимум месец от терените. Неговото място в отбрана ще бъде заето от Венцислав Василев, а Георги Динков ще е централен защитник.

Настроението в Стара Загора преди битката е приповдигнато. Очаква се повече от 5000 зрители да подкрепят Берое тази вечер, феновете под Аязмото са обнадеждени от добрите резултати срещу Лудогорец тази година. На два пъти през пролетта шампионите бяха победени - с 2:1 за Купата на България и 2:0 за първенство.
Официално: Хебър представи още две нови попълнения