ЦСКА (Москва) изпусна два гола аванс срещу Зенит, пропиля и дузпа (ВИДЕО)

Георги Миланов влезе в края, когато Зенит успя да изравни за 2:2

ЦСКА (Москва) изпусна два гола аванс на своя „Арена Химки” срещу шампиона Зенит за 2:2 в голямото дерби, което даде начало на 8-ия кръг в Премиер лигата. Георги Миланов влезе в игра в 79-ата минута, а малко преди това Дзагоев изпусна и дузпа за „армейците”.

В 9-ата минута бранителят на Зенит Николас Ломбертс си вкара зловещ автогол с гърди при опит да върне към вратаря Лодигин една бзобидно центрирана топка.

Ерьоменко копна брилянтно вляво за Шенников в 22-ата минута, левият бек поднесе на празна врата за Сейду Думбия, който покачи на 2:0.
Пред почивката Зоран Тошич спъна налитащия към топката Хълк в наказателното поле и бразилецът сам намали от дузпата – 2:1.

Рикоширал удар на Ерьоменко кацна върху мрежата зад вратата, а Думбия се подигра с отбраната и бе задържан с ръка от Гарай – дузпа този път за ЦСКА. Алан Дзагоев би много неубедително по земя и Лодигин спаси.

Домакините платих скъпо за пропуска и две минути преди края Фейзулин изведе отлично в коридор Смолников, а последният копна над Акинфеев в мрежата за 2:2.

ЦСКА остава непоклатим лидер с 22 точки, Зенит е трети с 16.

Във вторник ЦСКА гостува на Волфсбург в Шампионска лига, а в сряда Зенит е гост на Валенсия в турнира.