Борусия (Дортмунд) остава начело в Германия (ВИДЕО)

Тимът с успех над Айнтрахт като гост

Борусия (Дортмунд) остава начело в Бундеслигата. Тимът победи като гост Хановер с 4:2 и то, след като реализира обрат.

Домакините поведоха още в 18-ата минута след гол на Собиех, който бе изведен от Хироши Киотаке.

Борусия пропусна няколко шанса да изравни, но това се случи в 35-ата минута. Тогава Хофман бе повален в наказателното поле, а Обемянг реализира дузпата - 1:1.

Минута преди края на полувремето Хенрик Миктарян реализира с хубаво изпълнение под лявата греда - 2:1 за гостите.

Второто полувреме също започна интригуващо, а Хановер не се предаде. Собиех наказа много сериозна грешка в защитата на Дортмунд, която тръгна от Миктарян.

Дортмунд отново поведе, а този път заслугата бе и на Фелипе от домакините, който прати топката в собствената си врата в 67-ата минута след центриране на Янузай.

Борусия получи и втора дузпа в 85-ата минута след игра с ръка на Фелипе. Той и Зилер, който се разкрещя на съдията получиха жълти картони в ситуацията.

От 11-те метра Обемянг реализира с изпълнение "ала Паненка" за крайното 4:2.

Така Борусия остава на върха с пълен актив от 12 точки и изпреварва по голова разлика Байерн.