Петзвездният Кристиано Роналдо задмина славен рекорд на Раул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Носителят на „Златната топка” вкара пет гола и асистира за още един при смазващото 6:0 над Еспаньол

Кристиано Роналдо буквално изригна с цели пет гола при гостуването на Еспаньол за убедителното 6:0 в полза на Реал Мадрид в третия кръг на Примера дивисион. Португалецът не бе вкарвал през сезона преди този мач, но петте му гола днес го направиха най-великия голмайстор в историята на Реал Мадрид в Ла Лига. Роналдо вече има 230 гола за Реал и подобри досегашния рекорд на легендата Раул (228).

Това бе идеалният отговор на тима на Рафа Бенитес след критиките за нулевото реми със Спортинг (Хихон). С този погром Реал излезе поне временно на върха със 7 точки, Еспаньол остана с 3 на осма позиция.

Еспаньол стартира добре пред своята публика с пропуск на Кайседо, но всичко хубаво за домакините свърши до 7-ата минута, когато Модрич пусна над защитата за Кристиано Роналдо, който откри с точен изстрел в долния десен ъгъл.

В 16-ата минута Бензема пусна за Бейл в наказателното поле, уелсецът бе съборен безцеремонно от Алваро и последва заслужена дузпа. Роналдо мушна от бялата точка между гредата и вратаря Пау, който позна ъгъла – 2:0.

Още до 20-ата минута носителят на „Златата топка” оформи хеттрик. Бейл проби престъпно сам отляво и центрира, Роналдо изпревари Алваро и Сиани и отблизо направи 3:0 с третия си гол.

Разочарованието не сломи феновете на Еспаньол, които в 21-ата минута традиционно аплодираха бившия си капитан Дани Харке, който почина през 2009 година.

Лекцията на „кралете” обаче продължи. Бейл извади на фланга за Роналдо, който достави за Бензема и френският нападател с лекота чукна в мрежата – 4:0 след 28 минути игра.

Реал леко отпусна газта през втората част, а Ковачич замени своя сънародник Модрич в 56-ата минута.

Светкавична контра за „Белия балет” мина през Иско, Роналдо подаде на Бейл вдясно, той му върна пред вратата и Кристиано заби четвъртия си гол за 5:0 в 61-ата минута.

Салва направи шокиращ пропуск за Еспаньол след избита от Кейлор Навас топка при удар на Кайседо.

Реал вкарваше като на компютърна игра. Лукас Васкес замени Бензема и размина няколко защитници на каталнците преди да асистира на Роналдо за петия му гол днес – 6:0

В 84-ата минута португалската звезда даде доказателство, че е човек и направи пропуск сам срещу вратаря след голеадата си.

Във вторник вечер Реал приема Шахтьор (Донецк) в груповата фаза на Шампионска лига.