Рома излезе на върха в Серия А, Тонев с цял мач (ВИДЕО)

Тоти с първи мач за сезона

Рома поведе в Серия А след успех с 2:0 като гости над Фрозиноне. За домакините цял мач изигра Александър Тонев като дори пропусна да реализира от добра позиция.

За "вълците" първи мач през сезона като титуляр направи легендата Франческо Тоти в отсъствието на Миралем Пянич. За Тоти това е 24-и сезон в родния клуб.

Домакинският натиск започна с добър пас на Тонев към Гучер, чийто удар не бе далеч от целта. Малко след това Един Джеко пропусна за гостите.

Тонев отново се прояви до края на полувремето като негов добър удар бе спасен с една ръка от Войчех Счесни.

Току преди края на първата част Рома поведе с първия гол за клуба на Иаго Фалке, който се възползва от груба грешка в защитата на домакините.

В края на мача Тонев се отчете и с крайно нескопосано изпълнение на пряк свободен удар.

Рома стигна до втори гол в добавеното време, когато Итурбе направи добавка, след като удар на Флоренцис срещна гредата.

В другия ранен мач Фиорентина би с минималното 1:0 Дженоа. Единственото попадение реализира Кума Бабакар в 60-ата минута. Домакините успяха да удържат аванса си, въпреки че само четири минути по-късно Милан Баделж получи втори жълт картон.

Ибра обяви: Тео остава в Милан