3. ЦСКА записа "скромна" победа с 2:0 над Чико (Бяга) (ВИДЕО)

ЦСКА записа "скромна" победа с 2:0 над Чико (Бяга) (ВИДЕО)

Хазуров отбеляза на два пъти, "армейците" нацелиха три греди

ЦСКА изигра един от най-трудните си мачове от старта на сезона във „В” група, но спечели гостуването си на Чико (Бяга) с 2:0. След нулево първо полувреме ЦСКА откри резултата в 59-ата минута с гол на резервата Хазуров от дузпа. Отново Хазурво бе точен в 89-ата, оформяйки крайния резултат.

През първия половин час от срещата играта бе равностойна и нито един от двата тим не пое излишни рискове в предни позиции.

В 30-ата минута Преслав Йорданов от малък ъгъл успя да пусне топката покрай вратаря на домакините, кълбото се удари в лявата греда, премина по голлинията, за да попадне в крайна сметка в ръцете на Петър Стоичков.

Най-чистото положение за домакините дойде в 35-ата минута, когато Виктор Райчев изпусна Деян Бекяров отдясно, футболистът на Чико си поведе и стреля, но ударът му бе отразен от скъсилия ъгъла Стоян Колев.

Късметът отново покри домакините в 38-ата, когато Борис Галчев бе оставен непокрит в големия пеналт, засече с глава центриране отляво, но кълбото се отби от дясната греда.

В добавеното време гостите стигнаха до гол, който обаче бе отменен за игра с ръка на Преслав Йорданов.

ЦСКА вдигна оборотите след почивката и в 58-ата минута при атака на „червените” Преслав Йорданов бе съборен в наказателното поле от капитана на Чико Йордан Михайлов, за което главният рефер отсъди дузпа. Влезлият като резерва Костадин Хазуров изпълни точно 11-метровия наказателен удар и гостите закономерно поведоха в резултата.

В 79-ата Борис Галчев пробва да изненада излезлият вратар на Чико, но Петър Стоичков успя да се върне навреме, избивайки в корнер. При последвалото центриране Йордан Йорданов бе близо до ново попадение, но за пореден път топката се отби в гредата.

Минута преди края на редовните 90 Петър Стоичков излезе неразчетено да пресреща Головодов, който успя да центрира покрай вратаря на домакините и Хазуров от метър на празна врата оформи крайното 2:0.

Съставите на двата отбора.

Чико (Бяга):
Петър Стоичков; Запрян Голачки, Георги Петров, Веселин Банчев, Йордан Чолов; Йордан Михайлов (к), Спас Милушев, Атанас Велев, Димитър Стоянов, Николай Манчев; Деян Бекяров;

ЦСКА:
Стоян Колев; Ангел Грънчов, Божидар Чорбаджийски, Виктор Райчев, Милен Кикарин; Борис Галчев (к), Самир Аясс, Йордан Йорданов, Павел Головодов, Николай Цветков; Преслав Йорданов;

6.Беласица (Петрич)     5     3     0     2     10:7     9
7.Миньор (Перник)     4     2     1     1     5:2     7

Чико (Бяга) - ЦСКА 0:2

90+1 Край на срещата! ЦСКА се наложи с 2:0 при гостуването си на Чико (Бяга)!

89`Хазуров прави 2:0! Петър Стоичков излезе неразчетено да пресреща Головодов, който успя да центрира и Хазуров от метър на празна врата прати топката за втори път в мрежата на Чико!

85` Играта е временно спряна заради схващане, което е получил футболист на домакините.

81` Чорбаджийски получава жълт картон.

79` След центрирането от корнер топката е засечена от Йордан Йорданов, но отново гредата спасява домакините.

79` Борис Галчев пробва да изненада излезлия вратар на домакините, но Стоичков се върна навреме за да отклони топката в корнер.

75` Хубав удар на Чочков, топката обаче се отбива в бранител и излиза в корнер.

72` Последна смяна в ЦСКА, Аясс отстъпва мястото си на Петър Витанов.

70`Балонно центриране на Михайлов от корнер, което не затруднява отбраната на гостите.

67` Жълт картон за Кикарин за симулация.

62` Хазуров засича с глава центриране отляво, Стоичков избива топката.

61` Атанас Велев получава жълт картон за грубо влизане срещу Кикарин. Лекарският екип влиза на терена да окаже помощ на Кикарин.

59`  ЦСКА повежда! Костадин Хазуров изпълнява точно 11-метровия наказателен удар и "червените" повеждат в резултата!

58` Дузпа за ЦСКА! Йордан Михайлов фаулира Преслав Йорданов и главният рефер посочи бялата точка, а капитанът на домакините получава и жълт картон!

52`Втора смяна в състава на Чико, Димитър Дечев заменя Бекяров.

51` Голачки спира атака на ЦСКА и организира бърза контра, но не успява да изведе свой съотборник в предни позиции.

46` Костадин Хазуров ще играе през второто полувреме на мястото на Николай Цветков.

46` Начало на второто полувреме!

45+3` Край на първото полувреме.

45+3`ЦСКА отбелязва, но попадението е отменено за игра с ръка на Преслав Йорданов, за което футболистът на "червените" получава жълт картон.

45+2` Подаване към Головодов, Стоичков излиза извън наказателното поле и успява да изчисти преди футболистът на ЦСКА да стигне до топката.

45` Борис Галчев пробва директен обстрел от пряк свободен, но прехвърля вратата на Чико.

43` Головодов получава отляво, но прибърза с центрирането и вади в аут.

40` Аясс овладява в наказателното поле на Чико, върна топката към включващия се Галчев, който от дъгата на големия пеналт стреля, но Стоичков избива.

38` Отново греда! От точката за дузпа Борис Галчев с глава засече центриране отляво, но топката пак не пожела да влезне във вратата, отбивайки се в дясната греда!

36` Станислав Чочков заменя контузилия се Николай Манчев.

35` Виктор Райчев изпусна отдясно Деян Бекяров, който напредна и шутира силно, но Стоян Колев се намесва отлично и опазва мрежата на ЦСКА суха!

32` Николай Манчев също получава контузия и ще бъде заменен принудително.

30` Греда! Преслав Йорданов от малък ъгъл прекара топката покрай вратаря на домакините, но кълбото се отби в дясната греда, премине по голлинията, след което бе уловено от Петър Стоичков!

28` Николай Цветков пропуска да отбележи. Футболистът на "червените" получи отдясно, но си поведе силно топката и ударът му премина встрани от вратата.

24` Дълго подаване към Головодов, но бранител изчиства навреме с глава.

21` Кирил Динчев заменя Ангел Грънчов, който излиза накуцвайки.

17` Ангел Грънчов има нужда от лекарска помощ след сблъсък с футболист на Чико.

15` Николай Цветков опитва да изненада вратаря на домакините с удар от близо 30 метра, но топката попада право в ръцете на Петър Стоичков.

13` Галчев центрира от корнер, Йордан Йорданов засича с глава, но не намира рамката на вратата.

7`Галчев с късо подаване към Аясс, но е вдигнат флагът за засада.

5` Около 4 000 фена има на стадиона в Пазарджик.