Левски нанесе второ поражение на Славия (ВИДЕО + СНИМКИ)

"Сините" прекъснаха негативна серия в столичното дерби

Левски спечели 131-ото столично дерби срещу Славия. "Сините" се наложиха с 1:0 на стадиона в "Овча купел". Единственото попадение реализира Умар Диаби още в осмата минута. Това бе първият му гол за клуба.

Така Левски прекъсна серията си  от три поредни загуби от този съперник.

Във временното класиране двата отбора заемат съответно 4-5 място с по 12 точки.

В следващия кръг за Левски предстои ново дерби - тимът приема Берое. Славия пък гостува на Монтана.

"Сините" започнаха отлично мача. Още в осмата минута Диаби реализира като засече с глава центриране на Живко Миланов.

Веднага след това домакините можеха да изравнят, но Крачунов прати в аут топката с глава от удобна позиция.

В 21-ата минута Бедоя се откъсна зад гърба на "белите" защитници, но в ключовия момент не нанесе добър удар. След него и Краев бе неточен.

Първото чисто положение за Славия бе в 27-а минута, когато Карачанаков бе много близо да засече топката във вратата на Йоргачевич.

През втората част Славия опита да осъществи натиск, но като цяло двубоят бе скучен и без положения.

Най-добрият шанс за домакините се откри 20 минути преди края, когато Атанасов уцели греда. За втори жълт картон в 73-ата минута бе изгонен Мики Орачев, но това не стресна гостите.

В заключителните минути и "сините" чрез Прохазка уцелиха греда като той находчиво се измъкна между няколко защитници на Славия. След него и Курдов не успя да направи 2:0 в позиция сам срещу вратаря.

За играч на мача бе определен Живко Миланов.