Четири равенства в италианските двубои играни днес

Дербито на кръга Интер - Милан от 21:45 часа

Емполи и Наполи не успяха да се победят в среща от III кръг на италианската Серия А, завършвайки при резултат 2:2. Двубоят бе много оспорван, като резултатът бе открит още в третата минута от домакините с попадение на Сапонара.

Наполи бързо се върна в мача с гол четири минути по-късно дело на Инсиние след асистенция на Габиадини.

Емполи отново излезе напред в резултата в 18-ата минута с гол на Пучиарели.

Домакините запазиха аванса си до почивката, но малко след подновяване на играта Наполи възстанови равенството. Габиадини повтори упражнението от първата част и асистира на Алан Маркес за 2:2, резултат запазил се до края на срещата.

Новакът Карпи спря отличната серия на Палермо от началото на сезона, завършвайки 2:2 при гостуването на „Ренцо Барбера”. Палермо започна ударно срещата и откри резултата в 6-ата минута чрез Хилемарк.

Злощастен гол на Витиело в 23-ата върна гостуващия тим в двубоя, а обрата в резултата направи резервата Бориело в 63-ата, минута след като се появи в игра.

Две минути преди края на редовното време Джурджевич записа името си сред голмайсторите, спасявайки Палермо от загуба на собствен терен.

Сасуоло и Аталанта също завършиха при резултат 2:2. За гостуващия тим на Аталанта точен на два пъти бе Маурисио Пинила (13`; 33`), а Мананели (22`) и Флорес (40`) се разписаха за Сасуоло. И двата тима получиха възможност да отбележат от дузпа, но Сансоне (Сасуоло) и Пинила (Аталанта) направиха пропуски от бялата точка. Голмайсторът на Аталанта Пинила бе изгонен в 48-ата минута, а Сасуоло също не завърши в пълен състав, след като Вършалко също видя червения цвят в 88-ата минута.

Верона и Торино завършиха при резултат 2:2 по-рано днес, двубоят между Сампдория и Болоня бе отложен, а в 19:00 часа Лацио приема Удинезе.

Дербито на кръга Интер – Милан е от 21:45 часа българско време.