Севиля се издъни у дома и срещу високо летящия Селта (ВИДЕО)

Носителят на трофея в Лига Европа падна с 1:2, галисийците имат равни точки с Реал Мадрид

Севиля допусна ново изненадващо поражение след 1:2 у дома от Селта и остана без победа в Примера дивисион и след 4-ия кръг и дори няма спечелена точка пред своя публика.

Носителят на Лига Европа играе много неубедително от началото на сезона и днес се оказа изоставащ на своя „Рамон Санчес Писхуан” още в
15-ата минута. Ореяна намери Нолито на левия фланг, а той направи финт към наказателното поле и се разписа с нисък шут в близкия долен ъгъл.

Вратарят на андалусийците Рико едва не допусна гол от над 40 метра, но все пак успя да избие в последния момент.

Уго Мало чукна заложи топката в наказателното поле и датчанинът Даниел Вас ниско по диагонала покачи на 2:0 в 26-ата минута.

Унай Емери пусна Йоренте на почивката на мястото на Евер Банега и „Цар Лъв” върна един гол с глава на втората греда след меко центриране на Мариано – 1:2.

Напречната греда спаси Селта от гол в 66-ата минута, а после гостите изпуснаха две възможности да решатмача.

Джони Кастро остави Селта с 10 души в добавеното време, но това не помогна на Севиля да се добере дори до точка.

Севиля е на предпоследното 19-о място с едва две точки, Селта играе чудесно от началото на кампанията и има 10 на втора позиция, наравно с лидера Реал Мадрид.