2. - Българи в чужбина
  3. Божинов вкара, но после удари греда, която коства победата на Партизан (ВИДЕО)

Божинов вкара, но после удари греда, която коства победата на Партизан (ВИДЕО)

Валери можеше да се превърне в герой в отложена среща

В пренасрочена среща от сръбското първенство Валери Божинов донесе точката на Партизан (Белград) при домакинството срещу местния съперник Рад. Двубоят завърши 1:1.

Божинов се разписа в 22-ата минута, само две минути след откриващото попадение на Неманя Видич, който обаче не е известният защитник на Интер, а халф, роден през 1989 г.

След центриране отдясно и последвало единоборство бранител на Рад не успя да изчисти с глава, топката попадна у Божинов, който със силен изстрел порази вратата на гостите и избухна в радост.

Това бе петото попадение на Валери в сръбското първенство. През втората част той тресна и греда, като не успя да донесе пълния успех на Партизан.

След 10 мача Партизан заема 3-ото място в класирането с актив от 17 точки. Води Цървена звезда с 26. Втори е Явор с 20.