2. - Испания
  3. Бетис „паркира” точно в средата на Примера след първа победа като гост (ВИДЕО)

Бетис „паркира” точно в средата на Примера след първа победа като гост (ВИДЕО)

Красиви голове на Хоакин и Рубен Кастро за 2:1 над вдъхновения от Халилович Спортинг (Хихон)

Бетис постигна първа победа като гост в Примера след обрат и победа с 2:1 над Спортинг (Хихон) в дербито на новаците от 6-ия кръг. Така андалусийци вече са опитали вкуса на абсолютно всичко в Ла Лига – имат победа, равен и загуба у дома и победа, равен и загуба навън, което логично им отрежда място точно в средата на таблицата – 10-о.

Играещият под наем от Барселона в Хихон Ален Халилович нацели напречната греда след избиване на вратаря в началото, а в 17-ата минута Халилович взе топката вдясно на тъча, шмугна се между двама и намери Карлос Кастро, който се обърна майстроски покрай пазача си и се разписа в десния ъгъл за 1:0 в полза на домакините.

Хавиер Портийо изпусна да изравни преди почивката, но след паузата Бетис стигна до бърз обрат.

Още в 46-ата минута Дани Себалос открадна в половината на Бетис е центрира меко на задната греда, там Хоакин елегантно обърна с глава на другата греда и Рубен Кастро също с глава завърши идеалната комбинация с прецизно насочване в обратния ъгъл – 1:1.

Бетис обърна мача след находчива контра в 58-ата минута. Имаше корнер за Спортинг, вратарят Адан лови удар след него и веднага изрита силно напред, последният защитник не се справи и Рубен Кастро настигна топката преди наказателното поле и със свиреп шут я заби в близкия горен ъгъл – много красив гол и 2:1 за севилци.

Бетис е 10-и с 8 точки, Хихон остава 14-и с 5.