С два гола на Камбуров Локо (Пд) нанесе втора загуба на Славия за една седмица (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно-белите излязоха от зоната на баража за сметка на Ботев, но дадоха жертва, а Гъргоров дебютира

С два гола на Мартин Камбуров Локомотив (Пловдив) си върна на Славия за загубата с 0:3 в първия кръг на „А” група, спечелвайки с 2:0 и излизайки от зоната на баража за сметка на градския съперник Ботев, който в понеделник гостува на Левски.

„Белите”, които играха в черно, допуснаха втора поредна загуба във всички турнири след срамното отпадане за купата през седмицата. Тимът на Иван Колев се сети чак накрая да играе. През първото полувреме имаше една епизодична изява с удар в гредата на Костадин Дяков.

Със загубата Славия остана на 4 точки от лидерите Лудогорец и Литекс.

Вечерта обаче бе запазена за Мартин Камбуров, който напредва във вечната ранглиста на голмайсторите в „А” група. За съжаление Крум Стоянов счупи ръка през второто полувреме, което малко помрачи победата на Локо.

Локо започна по-добре, като си служеше с центрирания пред вратата на Кирев. В 9-ата минута Камбуров бе оставен непокрит пред вратата, но прати право в ръцете на Марио Кирев.

След скучни минути Славия изравни положенията. Костадин Дяков разтресе напречната греда с удар пред наказателното поле, като Ясин Ел Харуби също показа класа, докосвайки топката и спасявайки добавката на Ивайло Димитров, въпреки че имаше засада.

Последваха засади в ущърб на Локо (Пд), които ядосаха Камбуров.

В 33-ата минута вече нямаше какво да спре капитана на „смърфовете” да открие резултата с третия си гол този сезон. Балдовалиев намери непокрит своя съотборник, който в типичния си стил укроти и майсторски намери опразнения ъгъл, за да сподели радостта си с треньора Христо Колев, поиграл на „иди ми, дойди ми” през седмицата.

До почивката Семерджиев можеше да изравни след пробив на Карачанаков отдясно, но прати в обсега на Ел Харуби.

Три минути след почивката отново Камбуров бе в центъра на събитията, като си размени подавания с Балдовалиев и стреля отблизо, но Кирев отклони, за да не влезе топката във вратата.

Но в 57-ата минута беше изпреварен от Димо Бакалов, който видя свободния Камбуров, а последният с нов майсторски удар намери празната част на вратата за 2:0 и за 159-ия си гол в елита, с който измести Петър Михтарски от осмото място във вечната ранглиста.

Балдовалиев можеше да увенчае добрата си игра с трето попадение за Локомотив само три минути по-късно, като Камбуров го изведе сам срещу вратаря, но този път Кирев блокира.

Неприятно счупване на ръката на Крум Стоянов помрачи успеха на Локомотив. Защитникът се приземи лошо при единоборство и трябваше да бъде заменен принудително.

А Емил Гъргоров дебютира в 71-ата минута за „черно-белите”. Той се отличи с три удара, като влезе активно.

Славия се сети да играе чак в края, като Ел Харуби извади фалцово изпълнение на корнер, а Карачанаков от чиста позиция би силно в аут.