3. Кристъл Палас надви Уотфорд като гост след спорна дузпа (ВИДЕО)

Кристъл Палас надви Уотфорд като гост след спорна дузпа (ВИДЕО)

Палас вече е най-силният гост във Висшата лига за календарната 2015 година, Уотфорд падна след първия допуснат гол на свой терен

Кристъл Палас победи новака Уотфорд с 1:0 като гост в единствената неделна среща от 7-ия кръг на Висшата лига.

С тези три точки Алън Пардю направи страхотно постижение и „орлите” вече официално са най-силният гост в английския елит през календарната 2015 година с точка повече от Арсенал за този период.

На „Викърдиж роуд” над 20 000 души изгледаха скучно първо полувреме и много динамична втора част.

Бреде Хангеланд изпусна най-чистото положение до почивката. В 13-ата норвежкият централен бранител засече с глава центриране от пряк свободен удар, но Аурелио Гомеш успя да отрази. За първите 45 минути и двата отбора имаха само по един точен удар в очертанията на вратата на съперника.

Мачът живна след почивката и Хурадо нацели напречната греда от пряк свободен удар за домакините, а после Игало намери Абди, чийто нисък удар бе избит от Уейн Хенеси.

„Орлите” също нацелиха греда и след отлично ниско центриране на Бакари Сако, което намери Дуайът Гейл, а нападателят отблизо нацели гредата.

Уилфред Заха влезе  в игра в 62-ата минута и само 7 минути по-късно взе участие в решаващата ситуация в мача. Бившето крило на Манчестър Юнайтед нахлу отляво, Ниом протегна крак и Заха падна в наказателното поле, въпреки че топката бе встрани извън пеналта. Съдията Антъни Тейлър прецени, че нарушението е вътре в наказателното поле и даде дузпа за Кристъл Палас, която Йоан Кабай превърна в гол за 1:0.

Това бе първо попадение, което „стършелите” получават на свой терен през сезона, но то им донесе и първата домакинска загуба.

Кристъл Палас е шести с 12 точки, като се вклини между петия Тотнъм и седмия Лестър, които имат същия актив. Уотфорд остана 13-и с 9 точки.