2. Волейбол
  3. България пред отпадане след втора загуба на Евроволей 2015 за жени

България пред отпадане след втора загуба на Евроволей 2015 за жени

Момичетата на Драган Нешич водеха с 2:1 гейма срещу Хърватия, но загубиха след тайбрек и останаха с илюзорни шансове да продължат

България загуби драматично с 2:3 гейма (23:25, 25:22, 25:14, 22:25, 13:15) от състава на Хърватия втората си среща от Евро 2015 в Белгия и Холандия и е пред отпадане от шампионата на Стария континент по волейбол за жени.

В утрешната среща с Беларус единствено победа ще ни даде шансове да продължим напред.

Залогът беше изключително голям и за двата отбора – загуба за хърватките или българките означаваше почти сигурно отпадане от първенството и пропускане на олимпийската квалификация в Турция и Игрите в Рио през 2016.

Драган Нешич не направи нито една промяна в състава, който загуби от Русия с 0:3 в първия ден на първенството -Лора Китипова, Добриана Рабаджиева, Габриела Коева, Христина Русева, Елица Василева - капитан, Емилия Николова и либерото Мария Филипова излязоха и срещу хърватките. По-късно Нася Димитрова влезе на мястото на Габриела Коева, а Петя Баракова замени Лора Китипова.

Въпреки това, нашите момичета загубиха първия гейм с 23:25 точки, после взеха втоиря с 25:22, убедително спечелиха и в третия след 25:14 и когато се очакваше да затворят мача в четвъртия гейм избраничките на Драган Нешич пропиляха две точки аванс и загубиха с 22:25.

В решителния тайбрек успяхме да наваксаме две точки ранно изоставане при 5:5. ХЪрватките обаче поведоха пак с 8:6 на прекъсването, Нешич направи последен отчаян опит да промени нещо при 12:9 за Хърватия, но нищо не помогна и загубихме мача след 13:15.