Джамов влиза в ЦСКА

Джамов влиза в ЦСКА

Бившият шеф в ЦСКА Димитър Джамов може да се завърне в клуба, като поеме управлението и финансирането на ДЮШ. Това разкри бившият играч на червените Христо Марашлиев.

Бившият шеф в ЦСКА Димитър Джамов може да се завърне в клуба, като поеме управлението и финансирането на ДЮШ. Това разкри в интервю за „Тема Спорт" бившият играч на червените Христо Марашлиев.
 
„Джамов и Сашо Чакмаков искат да поемат издръжката на школата. Двамата са стопроцентови цесекари и ги боли за плачевното състояние, в което се намира ДЮШ. Намеренията им в тази връзка са сериозни. Предполагам, че те вече са водили разговори със собствениците на ЦСКА по този въпрос. Убеден съм, че Джамов и Чакмаков могат да възродят червената школа", каза Марашлиев.
 

Димитър Джамов бе част от управлението на клуба по времето на Илия Павлов. 

Г-н Марашлиев, как и защо се стигна до вашето напускане на школата на ЦСКА преди година и половина?
- Със Спас Джевизов (б.а. - бивш директор на ДЮШ на ЦСКА) си говорихме, че доста момчета, които излизат от школата, трудно си намират отбори. Затова решихме да отида в клуб от по-долна група, където да се обиграват тези футболисти. Избрахме Бдин Видин и аз отидох да работя там. След като 6 ЦСКА дойде Емо Костадинов, той реши да не развиваме повече тази дейност. Впоследствие аз се върнах в школата, където имаше нови ръководители, нови виждания и просто не ми беше предложен договор.
 
Какво мислите за управлението в школата през последните години?
- След като от „Титан” купиха клуба, те обещаха, че ще развиват школата и ще обръщат много голямо внимание. Впоследствие обаче базата на „Червено знаме" бе подарена на държавата и ЦСКА загуби голяма част от материалните си условия за детско-юношески футбол. Оттам тръгнаха негативите и проблемите. Затова смениха ръководството на школата. Назначиха човек, който трябва да си гледа повече здравето и в същото време от него се очакваше да развива школата на ЦСКА. Визирам Джони Велинов. Той прави много компромиси…
 
Компромиси с какво?
- С абсолютно всичко. Като започнем от селекцията в отборите, изискванията към треньорите в школата. Не е нормално един отбор за две години да е имал една загуба и следващия сезон със същите футболисти, но с друг треньор да има 4 или 5 поражения. Не е нормално школата да няма нито едно първо място в градското първенство. Разбрах, че сега дори оперативки не се правят. Това е показателно. По мое време всичко се знаеше, имаше някакъв ред, цели и задачи. Докато сега всичко се прави ден за ден.
 
Имаше обвинения към Джони Велинов, че взима пари от родителите?
-Да, дори го хванаха, като взима пари. Той се оправда, че ги бил взел назаем. Винаги ще има деца, които искат да тренират в ЦСКА, дори да е на асфалтови площадки. Спира се обаче развитието на талантливите деца за сметка на по-посредствени. Да, най-вероятно се предлагат и се взимат пари.
 
Какво, е спасението според вас? Какво трябва да се направи точно в школа-та, за да има резултати?
- Похвално е това, което са замислили г-н Димитър Джамов и хората около него - те да издържат школата на ЦСКА. Добър вариант е с тази работа да се заеме друг човек, извън ръководството, пряко заинтересован от развитието на школата. Трябва да се инвестират пари, да има по-голям контрол, да се изискват резултати. А не да се взимат деца само защото родителите им са платежоспособни и плащат пътуванията и екипировката, както е в момента. Тази идея е трудна като реализация, но ако се получи, ще бъде голям плюс за клуба. Ще се облекчи и бюджетът на „Титан" за футбола. Те нямат средства за школата, тъй като хвърлят доста пари за футболисти, от които трудно ще имат някаква печалба в бъдеще.
 
Искате да кажете, че Джамов има намерение да поеме издръжката на червената школа?
- Да, Димитър Джамов и Сашо Чакмаков (б.а. - бивш президент на баскетболния ЦСКА и син на първия капитан на армейците Нако Чакмаков) искат да поемат издръжката на школата. Те двамата са стопроцентови цесекари и ги боли за плачевното състояние, в което се намира ДЮШ на клуба. Намеренията им в тази връзка са сериозни. Предполагам, че двамата вече са водили разговори със собствениците на ЦСКА по този въпрос. Убеден съм, че Джамов и Чакмаков могат да възродят школата на клуба.
 
Зашо Георги Георгиев не се задържа за по-дълго време в школата и не успя да я промени, каквато беше целта на неговото назначение?
- Той дойде от франция. Там нещата са на друго ниво. Георгиев имаше изисквания към собствениците, които не бяха изпълнени, и оттам започна да трупа негативи. Той отчете като грешка, че допусна да дойдат хора отвън, които не са били никога в клуба. Децата, които идват да тренират в ЦСКА, го правят заради емблемата и искат да ги тренират познати фигури, бивши футболисти на този отбор.

 

Георги Миланов и Динамо Букурещ загубиха градското дерби с ФКСБ (ВИДЕО)

Отборът на българина отстъпи с 1:2

Керкез: Можеше и да спечелим

Има неизвестност в клуба, призна треньорът на Ботев (Пд)

Веласкес: Най-доброто ни полувреме под мое ръководство

Треньорът разочарован от изпуснатата победа

Президентът на БФС Георги Иванов награди футболни дейци в София

Вижте подробности

Напрежение на "Герена": Фенове на Левски нахлуха на пистата (ВИДЕО)

Инциденти в сектора за гости

Фенове на Левски псуват Попето

Халфът се завърна на "Герена", но с екипа на Ботев (Пловдив)

Йовичевич: Лудогорец заслужаваше поне точка на „Лаута“

Треньорът на шампионите коментира загубата от Локомотив в Пловдив

Душан Косич: Няма как да победиш Лудогорец без късмет

Треньорът на Локомотив (Пловдив) коментира успеха над шампионите

Краят на една ера: Мюлер си тръгва от Байерн

25 години по-късно нападателят е със статут на ненужен