2. - Други
  3. Гърция и Русия не излъчиха победител в сблъсъка помежду им (видео)

Гърция и Русия не излъчиха победител в сблъсъка помежду им (видео)

Двубоят на стадион "Караискакис" завърши наравно - 1:1

Отборите на Гърция и Русия не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си и завършиха наравно – 1:1. Приятелската среща се проведе на стадион „Караискакис”.

Мачът започна отлично за руснаците, които поведоха още във 2-ата минута. Точен за гостуващия тим бе Роман Широков, който с попадението си даде ценен аванс на отбора си. До почивката гърците така и не съумяха да намерят правилния път към вратата на Вячеслав Малафеев и след 45 минути игра резултатът бе 1:0 в полза на Русия.

Домакините все пак успяха да изравнят. Равенството бе възстановено малко преди да изтече час игра. В 59-ата минута Костас Кацуранис не остави шансове на появилия се на почивката вратар Антон Шунин и с попадението си оформи крайния резултат.

Гърция няма загуба във всички турнири от 22-ри юни 2010-та година, когато отстъпи с 0:2 на Аржентина в среща от група „В” на Световното първенство в Република Южна Африка. Русия пък не е допускала поражение от 9-ти февруари. Тогава руснаците загубиха с 0:1 от Иран в приятелски мач.