2. Световен футбол
  3. Франция смачка САЩ на Клинсман в контрола, но победи само с 1:0 (видео)

Франция смачка САЩ на Клинсман в контрола, но победи само с 1:0 (видео)

"Петлите" нямат загуба като домакини в 8 поредни мача

Отборът на Франция победи САЩ с 1:0 в международна приятелска среща, играна на „Стад дьо Франс” в Париж.

Единственото попадение за „петлите” отбеляза Лоак Реми в 72-ата минута. По този начин французите, които ще играят на Евро 2012, завършвайки начело на своята квалификационна група "D" записаха осми пореден без загуба у дома.

Домакините имаха сериозно превъзходство през по-голямата част от мача и можеха да победят с далеч по-изразителна преднина.
Първата част завърши при нулево равенство след няколко неуспешни опита на Карим Бензема да открие резултата.

След почивката и в двата тима бяха извършени смени и в двата тима, но домакините продължаваха да затягат обръча около вратата на своя съперник.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Лоак Реми се пребори отлично с Кларънс Гудсън в наказателното поле и стреля от десетина метра в долния десен ъгъл зад Тим Хауърд, носейки радост на френските фенове, изпълнили трибуните до краен предел.

Поражението е четвърто за янките от общо шестте мача, в които тимът се води от Юрген Клинсман. Американците са отбелязали едва два гола, откакто немската легенда пое отбора през лятото.