Шампионът Лукойл Академик вкара 100 на Левски на старта в НБЛ

Срещата се проведе в столичната зала „Триадица”, „студентите” победиха със 100:75

Шампионът на България по баскетбол Лукойл Академик стартира сезона в НБЛ с категорична победа над Левски 2014 в София. Срещата се проведе в зала „Триадица” и завърши при резултат 100:75.

За победителите Желко Шакич наниза 21 точки и хвана 8 борби, 20 вкара Димитър Димитров, а 11 – Чак Тимбърлейк.

За Левски 2014 Христо Николов бе най-резултатен с 19 точки, 15 добави Алекс Симеонов, а 14 – Александър Янев.

Двата отбора започнаха динамично, двубоят се развиваше точка за точка и завърши при резултат  21:23 в полза на гостите.

„Сините” стартираха слабо втората част и позволиха на „студентите” да тръгнат с 11 точки – 28:39. Разликата в един момент стигна и 13 точки. Левски действаше разконцентрирано в защита и допускаше гостите с лекота да достигат до коша.

41:56 завърши втората част след истинска наказателна акция от страна на Лукойл Академик. Силното оръжие на гостите от Луикойл Академик бе стрелбата от три точки. За първите две части те вкара 9 тройки от 12 опита.

През третата част разликата стигна 21 точки в полза на гостите – 65:44. Момчетата на Тони Дечев продължиха да бъдат безпощадни от линията за три точки. Те действаха стабилно и в защита. Силната игра на „студентите” продължи, те не се отпуснаха и частта завърши при резултат 57:82.

През последната част на двубоя нищо не се промени – отборът на Лукойл Академик контролираше случващото се на паркета и държеше разликата от 20 точки през цялото време.

„Доволен съм от победата от разликата, но започнахме много разконцентрирано особено през първата част”, каза треньорът на шампионите Тони Дечев след двубоя.

„Разочароващо начало, много слаб мач, с изключение на първите 10-12 минути. Позволихме на съперника да натрупа преднина, която му даде криле. Имаха много висок процент от тройката. Вина имаме ние, защото ги оставяхме нон-стоп на отворени позиции”, бяха думите на наставникът на Левски Николай Господинов.

В Гърция: Везенков се връща в Олимпиакос

Българската баскетболна звезда приключва с НБА

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството