Русия сломи Черна гора с два бързи гола и се класира за Евро 2016 (ВИДЕО)

Швеция победи Молдова също с 2:0 и ще играе бараж

Русия победи Черна гора в двубоя от Група G за Евро 2016 и стана вторият отбор от групата, който се класира за финалите във Франция след този на Австрия. Тимът на селекционера Леонид Слуцкий се наложи с 2:0 и събра 20 точки. Срещата се проведе на почти препълнения стадион „Откритие Арена”.

Това бе четвърта поредна победа за Русия, откакто Слуцкий застана на селекционерския пост. За тези двубои руснаците вкараха 12 гола, а получиха само 1.

Домакините надиграха противника си, като можеше да се поздрави и с по-изразителна победа. Те бяха отправили 6 точни удара, срещу нито един от страна на черногорците.

И двата гола паднаха през първото полувреме. В 33-ата минута Денисов напредна в половината на Черна гора, след което пусна към Кудмин, който се разписа с плътен удар по земя. Малко след това домакините получиха правото да изпълнят дузпа – Родич фаулира Комбаров и съдията посочи бялата точка. Кокорин се нае с изпълнението и прати топката в долния десен ъгъл.

В другия двубой от групата Швеция победи Молдова с 2:0 и така си осигури третото място, което дава право на бараж. Златан Ибрахимович и Еркан Дженгин изковаха успеха на скандинавците.

Лидерът в Група G Австрия завърши кампанията с класически успех на Лихтенщайн като домакин.

Официално: Българин преподписа с Байерн