3. Коста Рика и Испания завъртяха зрелищно реми в Централна Америка (видео)

Коста Рика и Испания завъртяха зрелищно реми в Централна Америка (видео)

Иберийците стигнаха до равенството 2:2 с гол на Вия в последната минута

Отборите на Коста Рика и Испания завършиха наравно 2:2 в приятелска международна среща, играна в Сан Хосе.

Домакините изненадващо дръпнаха с два гола аванс преди почивката, дело на Рандал Брене в 31-ата и Джоуел Кембъл в 42-ата минута. В самия край на срещата обаче иберийците се добраха до равенството с попадения на Давид Силва в 82-ата и Давид Вия в 90-ата минута.

Гостите от Европа имаха сериозно превъзходство във владението на топката, но тимът на Коста Рика се възползва максимално от създадените положения пред Икер Касияс, който започна срещата като титуляр, а през втората част бе заменен от Виктор Валдес.

В стартовия състав на испанците личаха още имената на Алонсо, Фабрегас, Иниеста, Мата, Пуйол, Вия и Шави. Въпреки звездното струпване обаче единайсеторката на Висенте дел Боске изоставаше в резултата в края на първата част и то с два гола.

Първо в 31-ата минута Брене се разписа с хубав удар десния крак от десетина метра. Три минути преди почивката пък Кембъл удвои преднината на домакините с гол от дъгата на наказателното поле.

През втората част в състава на Испания заиграха Бускетс, Давид Силва, Навас, Торес и Кацорла, а в редиците на Коста Рикa също бяха направени промени.

След почивката гостите заиграха по-освободено, но дълго време не можеха да разпечатат костариканската врата.

Едва в 82-ата минута Давид Силва бе точен след асистенция на Андрес Иниеста.

В самия край на срещата пък Давид Вия засече с глава центриране на Сантияго Кацорла, като по този начин испанците стигнаха до равенството.
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи