Фрегата спечели дербито в мъжкия хандбал срещу Спартак

След края на срещата от щаба на Спартак бяха категорични, че ще подадат жалба срещу съдийската двойка

Изключително интересен мач изиграха хандбалистите на Спартак и Фрегата в дербито на 3-ия кръг на мъжкото първенство.

В зала „Владислав” във Варна двубоят започна равностойно и вървеше гол за гол до края на първото полувреме. През втората част един от най-добрите в състава на вицешампионите от Спартак Веселин Чакмаков беше изгонен за трети път с червен картон и от това се възползваха гостите от Бургас, които стигнаха до крайния успех с 25:30

След края на срещата от щаба на домакините бяха категорични, че ще подадат жалба срещу съдийската двойка, която свири мача.

Ето и всички резултати от двубоите при мъжете и жените за Държавното първенство :

Мъже- 3 кръг

Спартак – Фрегата 25:30 (14:14)

Добруджа – Левски (София) 29:22 (16:9)

Осъм – Левски ( гр. Левски) 29:24 (15:10)

Локомотив (Варна) – Локомотив ГО – отложен

НСА – почива

Жени- 2 кръг

Ники спорт (Сливница) – Бъки (Габрово) 14:27 (8:10)

Панагюрище – Етър’64 – 20: 31 (9:14)

Поморие – Шумен’98-  16:16 (7:7)

Хасково – Свиленград-ПУ 20:41 (9:19)

В същото време от днес започват да пристигат отборите за участие в Континенталния турнир „Чалъндж трофи” , който ще се проведе от 21 до 25 този месец в Габрово. България ще участва с женския национален тим до 20 години, който през миналата година триумфира с първото място в европейското издание на  шампионата,който се проведе в Лариса, Гърция.

При мъжете у нас идват отборите на Узбекистан, Колумбия, Таити, Фарьорски острови и Кабо Верде, а при жените  Нова Зеландия, Гваделупа, Узбекистан и Сенегал . Схемата за определяне на шампионите при мъжете и жените е „всеки срещу всеки” , като за победа се дават 2 точки, при равенство 1 точка. Победителите се определят на базата на общия сбор от точки.

Всички срещи ще бъдат в зала „Орловец” , а първия мач на националния ни отбор е в сряда / 21 октомври / от 20.00 часа срещу отбора на Гваделупа. От 19.00 ще бъде и официалното откриване на турнира.  Входът за зрители е свободен.

България получава още една квота в класическата борба за олимпийските игри в Париж 2024