2. Тенис
  3. Гришо с успешен старт в Стокхолм

Гришо с успешен старт в Стокхолм

Българинът надви сръбски квалификант със 7:5, 6:3 за час и 19 минути

Григор Димитров стартира с победа в надпреварата от категория "АТР 250" в Стокхолм.

Петият в схемата българин се наложи над сръбския квалификант Филип Краинович със 7:5, 6:3 за час и 19 минути, като по този начин се класира за 1/8-финалите на турнира в зала, който спечели през 2013 година.

В първата част след разменени пробиви 94-ият в световната раглиста Краинович направи нов такив и при 5:4 сервираше за сета. Григор обаче отговори с рибрейк на нула, а това се оказа и преломният момент в мача. След това хасковлията нямаше проблеми да победи за трети пореден път в също толкова срещи своя опонент.

Българинът успя да реализира петия си сетбол, а после поведе с 3:0 във втората част и на практика отказа съперника. В крайна сметка Гришо завърши с 14 аса срещата и 85% спечелени точки при разигран първи сервис.

На осминафиналите в четвъртък той ще срещне друг квалификант, а именно "щастливият губещ" Николас Алмагро. Испанецът сложи край на кариерата на финландеца Ярко Ниеминен след успех с 3:6, 7:6(5), 6:4.