Ювентус зацикли срещу Борусия М'Гладбах (ВИДЕО)

Буфон подобри рекорда на Дел Пиеро за най-много минути на терена с екипа на Юве при 0:0 в Торино

Ювентус забуксува с 0:0 като домакин на Борусия М’Гладбах в Група D на Шампионска лига, но остана на върха в класирането. Това бе втори мач за Юве без голове след 0:0 с Интер през уикенда, а тази вечер Джиджи Буфон подобри рекорда на Алекс Дел Пиеро за най-много минути с екипа на „бианконерите” в официални мачове. Мората обаче не можа да подобри постижението на Дел Пиеро и двамата останаха наравно с по пет поредни мача с гол в евротурнирите.

Алегри може да бъде доволен най-вече от контрола върху мача и защитата, защото за целия мач германския тим отправи само два удара и нито един от тях не бе в очертанията и не затрудни Буфон.

Тази вечер „Ювентус Стейдиъм” бе изпълнен до краен предел. В началото Мората и Рафаел стреляха неточно отдалеч, а Куадрадо по диагонала прати встрани от малък ъгъл.

Пол Погба насочи добре след заучено изпълнение на корнер, но Гранит Джака изби с глава.

Ювентус натискаше, но без рискове в защита и Кристенсен рискуваше да си вкара автогол в опит да попречи на Манджукич да стреля, а след последвалия корнер Киелини остана под топката и оставен сам стреля с глава над вратата.

Мората подходи егоистично и не подаде на свободния вляво Погба, който реагира гневно.

В 42-ата минута Алваро Домингес загуби топката като последен в защита и повали Мората, но след кратък размисъл съдията Крейг Томсън от Шотландия реши, че трябва да покаже само жълт картон, въпреки че домакините искаха червен.

„Старата госпожа” отправи първия си точен удар едва след почивката, когато вратарят Зомер изби изстрел на Погба. Френският халф шутира над стената и от пряк свободен удар, но отново Ян Зомер се хвърли и изби встрани.

Алегри пусна Роберто Перейра и смени тактиката на 4-3-1-2, но гол така и не падаше, въпреки че Буфон сякаш бе само зрител в този мач.

В 73-ата минута Буфон подобри рекорда на Дел Пиеро за най-много минути с екипа на Ювентус, който досега беше 48 867 минути в игра на
Дел Пиеро и публиката го удостои с овации и песни. Мората пък бе заменен от Дибала и не можа да вкара в шести пореден мач в Европа.

Италианският шампион натискаше до края, но воле на Киелини след корнер бе избито и Юве така и не успя да стигне до гол.

В таблицата в групата Ювентус е лидер със 7 точки, Манчестър Сити има 6, Севиля е с 3, а Борусия взе първа точка тази вечер.