Славия ще спира "черната" серия у дома

За последно "белите" биха в София Локо (Пд) на 17-и юли

Възпитаниците на Иван Колев са решени да спрат негативната серия у дома - Славия не е печелил в София от първия кръг на А група. В него белите разгромиха с 3:0 Локомотив Пловдив. Това се случи на 17 юли! Но след това започнаха мъките им, които продължават вече 3,5 месеца. Столичани загубиха с 0:1 от Черно море, направиха 0:0 с Берое и Литекс, паднаха с 0:1 от Левски, а след това стигнаха отново само до 0:0 с последния в класирането Пирин Благоевград.

Освен че вече в пет двубоя в "Овча купел" те не са вкусвали успеха, то белите не са вкарвали гол 451 минути. За последно го стори Ивайло Димитров в 89-ата минута на мача с Локо Пд.

Треньорът Иван Колев понесе сериозен удар в навечерието на домакинството на Ботев Пловдив. Той няма да може да разчита на Янис Карабельов. Младокът скъса връзки на глезена и му предстои операция. Аут заради травма е и нападателят Радослав Василев. В групата за мача ще е полузащитникът Емил Мартинов.