Еврошампионът Франция сензационно отпадна от Коста Рика на световното до 17 години

Еквадор пък изхвърли Русия след разгромно 4:1

Националният отбор за юноши до 17 години на Франция отпадна от световното първенство по футбол в Чили, след като отстъпи с 3:5 на Коста Рика след изпълнение на дузпи. По-късно и друг европейски тим се раздели с надпреварата, след като Еквадор победи Русия с 4:1.

Френският национален тим, европейски шампион от летния турнир в България, не успя да вкара гол на Коста Рика и отпадна от световните финали. Лука Зидан, син на легендата Зинедин Зидан, не успя да спаси своя тим при дузпите, след като не улови нито един от ударите на съперниковия тим. Роберто Кордова, Едуардо Хуарес, Пабло Арбоан, Даниел Вийегас и Андри Рейес се разписаха за Коста Рика, докато Томоти Конат пропусна втората дузпа за Франция.

Два гола в полза на Еквадор вкара нападателят Джон Перейра в третата и 65-ата минута на срещата с Русия, а по един добавиха халфът Вашингтон Коросо в 17-ата и защитникът Хуан Насарено в 78-та. Това изпрати Еквадор на четвъртфинал, където съперник е отборът на Мексико. За Русия пък се разписа Фьодор Чалов през първото полувреме.

В останалите двубои от четвъртфиналите ще играят Хърватия срещу Мали, Бразилия срещу Нигерия и Белгия срещу Коста Рика.