Ливърпул тресна Челси с 3:1 на "Стамфорд Бридж", Клоп доближи Моуриньо до уволнение (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси поведе много рано в дербито, но два гола на Коутиньо и един на Бентеке донесоха първи успех на Клоп в Премиършип

Юрген Клоп доближи Жозе Моуриньо до уволнението от Челси, след като Ливърпул обърна „сините” за победа с 3:1 насред „Стамфорд Бридж” в голямото дерби, което даде старт на 11-ия кръг на Висшата лига. Рамирес даде аванс на Челси много рано в мача, но Коутиньо изравни след края на добавените две минути през първата част, а след почивката отново Коутиньо и резервата Бентеке донесоха първа победа за Юрген Клоп в английския елит.

Така за първи път в историята на Висшата лига Ливърпул вкара три гола на "Стамфорд Бридж". Това е шеста загуба за Челси в първенството за 11 мача и трета у дома от шест мача, което оставя настоящите шампиони на 15-а позиция с 11 точки. Ливърпул пък се качи на седмо място със 17 точки.

Днес Моуриньо направи само една промяна в 11-те, които отпаднаха от Стоук за Купата на Лигата и пусна Апиликуета на мястото на Баба Рахман като ляв бек. Място сред титулярите на Специалния не намериха двама от основните полузащитници през миналия сезон - Франсеск Фабрегас и Неманя Матич. Юрген Клоп бе сменил цели 9 човека спрямо успеха над Борнемут в същия турнир през седмицата.

Първата среща между двамата мениджъри във Висшата лига започна по перфектен начин за Специалния, който получи огромна подкрепа от феновете на „Стамфорд Бридж” през целия мач с плакати и песни.

Аспиликуета подмина Милнър по левия фланг и изчака умело включването на Рамирес, за да качи на главата му, бразилецът изскочи зад гърба на Морено и заби в левия ъгъл за 1:0.

Челси имаше почти веднага след това още една чудесна възможност, но Морено изчисти току пред налитащия на втора греда Джон Тери, който днес изведе „сините” с капитанската лента за 550-ти път, а имаше и засада. Лукас Лейва направи серия от нарушения, но съдията Клатенбърг го пожали и не му даде ранен жълт картон.

След 15-ата минута Ливърпул се окопити и заигра по-добре. Адам Лалана успя да стреля ниско от трудна позиция, но нямаше проблем за Асмир Бегович. Лалана получи по-добра възможност в 26-ата минута, но шутира право в Бегович. Гостите искаха дузпа за игра с ръка на Джон Тери при пробив на Клайн по фланга, но съдията даде знак играта да продължи.

Моуриньо вече се насочваше към съблекалните в края на двеминутното продължение на първата част, но Челси пи една студена вода в секунди преди почивката в третата добавена минута, която се игра над продължението. Коутиньо получи топката и залъга Рамирес, че ще стреля преди наистина да завърти в десния ъгъл за 1:1.

Втората част започна с положение за Челси, но Шкъртел блокира удара на Оскар. Гари Кейхил пък можеше да си вкара нелеп автогол с опит да върне с глава към вратаря, но вместо това прати встрани в корнер покрай гредата.

Еден Азар бе незабележим в пореден мач и Моуриньо пусна Кенеди на негово място точно преди да изтече час игра. Кенеди веднага се измъкна в наказателното поле, но под натиска на защитник стреля неточно.

Челси имаше отчетлив превес в средата на втората част и точно тогава дойде втори гол за Ливърпул. Сако изрита силно напред, резервата Бентеке свали с глава за Коутиньо и бразилецът вкара втория си красив гол с фалцов удар в десния ъгъл – 2:1 за мърсисайдци.

Фалкао влезе на мястото на Аспиликуета, но това съвсем разстрои играта на лондончани в защита и Морено можеше бързо да реши мача, ако не бе намеса на Бегович с един крак.

Челси изглеждаше безсилен и бе матиран за трети път в 83-ата минута. Джордън Айб подаде към друга резерва – Бентеке, белгиецът получи много пространство да се нагласи и с нисък удар по диагонала направи 3:1.

Мачът завърши с изнизване на феновете на Челси извън стадиона още преди края, а агитката на гостите огласяше Западен Лондон с You'll never walk alone.

В следващия кръг Челси гостува на Стоук Сити, а Ливърпул е домакин на Кристъл Палас.