Арсенал срази Суонзи с три гола след почивката в Уелс (ВИДЕО)

Жиру вкара гол №2000 в ерата Венгер, а "топчиите" остават с равни точки на върха с Манчестър Сити

Арсенал спечели гостуването на Суонзи с 3:0 и диктува темпото във Висшата лига след 11-ия кръг заедно с Манчестър Сити, който трудно надви новака Норич (2:1). Жиру, Кошчелни и Кембъл бяха точни за тима на Венгер през второто полувреме.

През първата част на „Либърти” „топчиите” изиграха може би най-слабото си полувреме в Премиършип този сезон, но бяха напълно преобразени след паузата.

Джоел Кембъл имаше възможността да е титуляр след контузиите на Окслейд-Чембърлейн и Уолкът през седмицата при срамното отпадане от Шефийл Уензди за Купата на Лигата.

Именно костариканският нападател бе на сантиметри от гола в 17-ата минута с удар, който закова вратаря Фабиански на място.

В 21-ата минута Шелви пусна отличен пас за Гомис, който излезе сам срещу Петър Чех, но френският нападател опита да заобиколи вратаря и Белерин притича, за да избие. Така Гомис изпусна 100-процентово положение за гол.

Оливие Жиру направи също толкова непростим пропуск пред другата врата. Алексис Санчес го намери напълно сам в наказателното поле, но Жиру реши да стреля с първото докосване и прати високо над целта.

Гомис направи още една глупост преди почивката и игра с топката от положение на засада при пас на Шелви, вместо да остави за изскачащия от чиста позиция сам срещу вратаря Монтеро.

Арсенал бе напълно различен след почивката.  Още в 49-ата минута Йозил центрира от корнер, а Жиру бе изпуснат и с глава вкара гол номер 2 000 за Арсенал под ръководството на Арсен Венгер.

Петър Чех направи отлично спасяване срещу Гилфи Сигурдсон веднага след гола, а Белерин пак се върна сякаш от нищото, за да попречи на Андре Аю да изравни от чиста позиция.

Арсенал устоя на бурята пред своята врата и вкара много спорен втори гол. Фабиански излезе да лови центриране, но се блъсна в гърба на Кошчелни, съдията Кевин Френд не даде нарушение и Кошчелни прати в мрежата изпуснатата топка за 2:0. Гари Монк и играчите му протестираха, но без ефект.

Този втори гол обезсърчи „лебедите” и лондончани бързо стигнаха до трети. Санчес и Йозил направиха отлично двойно, германският национал пусна пред вратата, кълбото стигна до Джоел Кембъл на втора греда и той ознаменува първия си старт във Висшата лига с гол.