Фурорът на Лестър и Джейми Варди продължава (ВИДЕО)

"Лисиците" победиха Уест Бромич с 3:2, Варди вкара в осми пореден кръг и Лестър е трети на две точки от върха

Лестър и техният нападател Джейми Варди продължават да правят чудеса от храброст във Висшата лига. „Лисиците” направиха обрат и победиха Уест Бромич с 3:2 като гости в 11-ия кръг, а Варди стана едва вторият човек след Рууд ван Нистелрой, който бележи в осем поредни кръга.

Лестър започна мача с превес гостуването си на „Дъ Хоутърнс”, но Саломон Рондон се разписа с глава на близката греда след центриране на Сесеньон в 30-ата минута и „дроздовете” се оттеглиха на почивка с гол аванс.

Уест Бромич не бе допуснал гол в последните си два шампионатни мача, в които взе минимални победи, но се пропуска фатално на два пъти през втората част.

Рияд Марес на два пъти използва центрирания на Марк Олбрайтън от двата фланга и набързо обърна мача с попадения в 57-ата и 64-ата минута.

Джейми Варди получи неприятен удар и получи медицинска помощ, но продължи мача и 13 минути преди края избяга от защитата, за да се разпише елегантно след пас а Дринкуотър за 3:1. Това бе 11-и гол през сезона на топ голмайстора на Премиършип и осми пореден кръг с негов гол. Рекордът на Нистелрой е 10 поредни кръга с отбелязан гол през 2003 година.

Рики Ламбърт намали на 2:3 от дузпа в 84-ата минута с първия си гол за Уест Бромич, но до края Лестър оцеля.

Отборът на Клаудио Раниери е непобеден като гост през сезона и заема страхотното трето място с 23 точки, само на две точки от лидерите Манчестър Сити и Арсенал. Уест Бромич е 11-и с 14 точки.