Хановер удари Хамбургер след обрат (ВИДЕО)

Срещата на "Фолкспарщадион" завърши 2:1

Хамбургер ШФ загуби като домакин от Хановер 96 в последния двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата. Срещата на "Фолкспарщадион" завърши при резултат 1:2.

"Червените шорти" поведоха още в 6-ата минута чрез Михаел Грегорич. Веднъж и гредата спаси гостите след изстрел на Марсело Диас от пряк свободен удар.

След почивката обаче нещата се промениха. В 58-ата минута Емир Спахич направи необмислен шпагат в наказателното поле  срещу Уфе Бек и съдията отсъди дузпа, която Хироши Кийотаке реализира без никакви проблеми. След само още осем минути Хановер направи нова силна акция и Салиф Сане реализира впечатляващ гол с глава, надскачайки защитниците пред Рене Адлер.

Така, Ханомер излезе от зоната на изпадащите и се изкачи до 14-ото място с актив от 11 точки. Хамбургер е 10-и с 14.