3. Пловдивският Локомотив също мина през Лудогорец (ВИДЕО)

Пловдивският Локомотив също мина през Лудогорец (ВИДЕО)

"Смърфовете" с пети пореден успех у дома в "А" група, двама бивши играчи на шампионите наказаха Едо на "Лаута"

Локомотив (Пловдив) постигна пета поред шампионатна победа у дома, след като надви с 2:0 шампиона Лудогорец в мач от XIV кръг на „А” група.

Двама бивши футболисти на разградчани се разписаха след почивката и така нанесоха второ последователно поражение на „орлите”, които в четвъртък паднаха от Локомотив (Горна Оряховица) за Купата на България.

Първото полувреме не бе особено атрактивно, като в него гостите имаха териториално предимство.

Единствената добра възможност преди почивката се откри именно пред Лудогорец в 42-ата минута.

Тогава тимът получи правото да изпълни пряк-свободен удар след спорно нарушение на Крум Стоянов срещу Кафу.

Зад топката застана голмайсторът на „А” група Клаудиу Кешеру, а след изпълнението му тя спря във външната част на мрежата.

Така първото полувреме завърши без попадения, а на почивката наставникът на домакините реши да замени хвърлилия много сили Димитър Велковски със Зоран Балдовалиев.

Опитът на последния и на партньора му в атака Мартин Камбуров помогна на домакините да изравнят играта, а в 64-ата минута те нанесоха своя удар.

Тогава Балдовалиев опита да стреля по диагонала, но ударът му бе блокиран. Топката обаче попадна Димо Бакалов, а той с мощен шут я прати в мрежата и откри резултата – 1:0.

След попадението Лудогорец се опита да отговори и не бе далеч от изравняването в 83-ата минута, когато резервата Андрей Препелица бе намерен отлично в пеналта и стреля с глава, но не улучи вратата.

Малко след това и Козмин Моци, който ще се запомни с грубо влизане с бутоните в гърба на Димо Бакалов, получи шанс да се разпише. Румънецът стреля опасно с глава, но Ел Харабу показа отличен рефлекс и спаси.

Малко преди края на редовното време домакините сложих точка на спора, след като отново се разписа бивш футболист на гостите.

Емил Гъргоров подаде към резервата Йоан Ласиман и той му върна паса, а от точката за изпълнение на дузпа Бадема технично реализира дебютното си попадение за „железничарите” – 2:0.

Така Локомотив (Пловдив) спечели и вече има 18 точки, с колкото е и Берое, докато Лудогорец остана с 24 в своя актив и изостава на 4 от лидера Левски.