Кутровски се класира за втория кръг в Шарлотсвил

27-годишният софиянец победи швейцареца Адриан Босел с 6:1, 4:6, 6:3 за 93 минути

Димитър Кутровски се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Шарлотсвил (САЩ) с награден фонд 50 хиляди долара. Кутровски победи швейцареца Адриан Босел с 6:1, 4:6, 6:3 за 93 минути.

27-годишният софиянец стартира силно и взе осем от първите девет гейма. Той обаче пропиля аванса си от 2:0 във втория сет, в който допусна обрат. В третата част българинът отново доминираше, след като дръпна с 4:1 и до края запази преднината си.

С успеха Кутровски заработи 7 точки за световната ранглиста и 860 долара, а за място на четвъртфиналите той очаква победителя от двубоя между номер 8 Лиъм Броуди (Великобритания) и участващия с "уайлд кард" представител на домакините Ернесто Ескобедо