Белгия за първи път достигна полуфинал на световното за юноши до 17 г.

Белгия ще спори с Мали за място в големия финал

Белгия за първи път в историята си се класира за полуфиналите на Световното първенство по футбол за юноши до 17 години, което се провежда в Чили. Възпитаниците на Боб Бровейс победиха Коста Рика с 1:0 с попадение на играещия в школата на холандския гранд ПСВ Айндховен Данте Риго в 27-ата минута. Така за място на финала Белгия ще играе срещу Мали.

Шампионът от 2005 и 2011 година и финалист от предишното световно първенство Мексико също продължава напред след успех с 2:0 над Еквадор. Клаудио Самудио откри резултата в края на първото полувреме след асистенция на Брайън Саласар, който в последствие вкара втория гол за латиноамериканците от дузпа малко след почивката.

На полуфиналите Мексико ще срещне защитаващия титлата си Нигерия в повторение на финала от Мондиал 2013, който африканците спечелиха с 3:0 на първенството в ОАЕ.